Новини 2018-01-15 23:34

У Литві оприлюднили прізвища росіян, які потрапили до списку Маґнітского

З-поміж іншого повідомляється, що в списку фігурує прізвище лідера Чечні Рамзана Кадирова.

У Литві департамент міграції опублікував список із прізвищами 49 росіян, яким через порушення прав людини і відмивання грошей заборонений в'їзд до Литви. Про це повідомляє Delfi.

 

Згідно з повідомленням, список був оприлюднений минулого тижня на підставі набуття чинності в Литві так званого "закону Маґнітского".

 

У списку, надається перелік із іменами, прізвищами, датами народження та вказуванням громадянства. З-поміж іншого повідомляється, що в списку фігурує прізвище лідера Чечні Рамзана Кадирова. Крім того, до переліку потрапили глава Слідчого комітету РФ Алєксандр Бастрикін, заступник голови Слідчого комітету МВС РФ генерал-майор Олег Логунов, який вів справу Маґнітского. Судді Єлєна Сташина, Алєксєй Кріворучко, Свєтлана Ухнальова, Сєргєй Подопрігоров, які прийняли рішення по цій справі, керівники податкової інспекції Москви та інші посадові особи.

 

Нагадаємо, "Закон Маґнітского" з 12 січня 2018 року набув чинності в Литві. Він був підписаний президентом Литви Далею Грібаускайте 27 листопада 2017 року. Президент республіки заявила, що закон повинен сприяти припиненню порушень прав людини, та операцій з "брудними грошима".

 

Аналогічні закони прийняті в США, Канаді та Естонії.

 

Як повідомлялося, 16 листопада 2017 року Сейм Литви прийняв аналог "закону Маґнітского", яким передбачається обмеження в'їзду в країну для іноземців причетних до корупції та злочинів проти особистості. Резолюція стосувалася 44 фігурантів, імена яких могли бути внесені в список небажаних в Литві осіб.

 

Сєргєй Маґнітскій, юрист фонду Hermitage Capital, заявив про розкриття великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків. Його взяли під варту. Маґнітскій помер в СІЗО в Москві у 2009 році. Правозахисники впевнені, що Маґнітскій помер через погані умови утримання та відмову у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків. У березні 2013 року слідчий комітет РФ припинив кримінальну справу за фактом смерті Маґнітского за відсутністю складу злочину. У 2012 році в США прийняли "закон Маґнітского", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкції щодо порушників прав людини в Росії.

схожі новини