Новини 2018-01-16 17:30

Посол США озвучила важливі коментарі щодо прийняття закону про реінтеграцію Донбасу

Йованович наголосила, що документ не має перешкоджати досягненню миру.

Закон про реінтеграцію Донбасу має залишити відкритими всі шляхи для мирного врегулювання ситуації на сході України. Про це заявила посол США в Україні Марі Йованович.

 

"Ще раз підкреслю - важливо, щоб Україна залишила відкритими всі шляхи для досягнення мирного розв'язання конфлікту. І коли ми ведемо мову про реінтеграцію, то, звичайно, суверенітет і територіальна цілісність - це важливі питання, але не забувайте також про людей, їхні гуманітарні потреби та соціальний захист", - зазначила Йованович.

 

Вона також додала, що закон про реінтеграцію Донбасу має залишити відкритим шлях до імплементації мінських угод, щоб Україна підтримувала можливість використання всіх шляхів для досягнення миру.

 

Читайте також: Не втратити Донбас. Ризики законопроекту про реінтеграцію

 

Як повідомлялося, 6 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила за основу законопроект №7163 про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей з вилученням частини 1 статті 7, де йдеться про мінські домовленості.

 

15 листопада комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони включив питання Криму у законопроект про реінтеграцію Донбасу.

 

Згодом стало відомо, що у законопроекті з'явиться термін "окупаційна адміністрація РФ", який замінить "ДНР/ЛНР".