Новини 14:57

В Україні зафіксували ще одну смерть від кору - МОЗ

Померла доросла людина.

З початку 2018 року від кору в Україні померли вже двоє людей. Про це повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров'я у Facebook в середу. 17 січня.

 

"Стало відомо про ще одну смерть від кору: померла доросла людина. Відтак, у новому році від кору в Україні померли вже двоє людей", - йдеться у повідомленні.

 

У відомстві нагадали, що інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6—21 днів. Далі починається період захворювання з такими симптомами: висока температура,  головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота.

 

Зазначається. що на 4—5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до чотирьох тижнів і більше.

 

Кір має серйозні ускладнення: захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.
На кір хворіють не лише діти, а і дорослі: під загрозою всі, хто не має щеплення. У разі контакту з хворим на кір негайно зверніться до лікаря.

 

"Специфічного лікування від кору немає, але ви можете попередити захворювання. Єдиний надійний спосіб захиститися від кору – вакцинація", - додали у МОЗ.

 

Нагадаємо, в Міністерстві охорони здоров'я України відзначили, що серед українців, які були вражені на кір, 86% не були вакциновані.

схожі новини