Новини 2018-01-20 11:31

Урядовий "шатдаун". У США держустанови частково призупинили роботу через відсутність фінансування

Водночас роботу продовжить низка держустанов, зокрема, які працюють у сфері нацбезпеки, медицини, допомоги в разі стихійних лих та оподаткування.

У ніч на суботу, 20 січня, Сенат США не ухвалив проект тимчасового фінансування федерального уряду, що призвело до офіційної часткової зупинки фінансування державних установ, яку також називають урядовим "шатдауном". Про це пише Укрінформ.

 

Зазначається, що під час голосування Сенат не досяг необхідних 60 голосів для того, щоб прийняти законопроект. Республіканці, які мають незначну більшість у верхній палаті Конгресу, спромоглися зібрати лише 50 голосів (проти висловилися 49 законодавців).

 

Демократи зайняли категоричну позицію, яка полягає в тому, що адміністрація США має продовжити низку програм у бюджеті на 2018 рік. Передусім, йдеться про так звану програму DACA, яка дозволяє залишатися в США особам, які в неповнолітньому віці прибули в країну нелегальним шляхом.

 

"Ситуацію не врятувала навіть зустріч у другій половині п'ятниці президента США Дональда Трампа з лідером демократів у Сенаті Чаком Шумером. Як зазначив сенатор Шумер після переговорів з главою Білого дому, по деяких питаннях було досягнуто прогресу, втім розбіжності залишаються", – йдеться в повідомленні.

 

Урядовий "шатдаун" означає, фактично, припинення функціонування державних установ США. Навіть, якщо він триватиме кілька днів, це загрожує мільярдними втратами для національної економіки. Сполучені Штати вже мали такий досвід, зокрема, в 2013 році.

 

Водночас роботу продовжать держустанови, які працюють у сфері національної безпеки, медицини, допомоги в разі стихійних лих, оподаткування, поштових послуг і управління повітряним простором. 

 

Як повідомлялося, США зайняли рекордно низьку позицію у рейтингу глобального лідерства за рік президентства Дональда Трампа. Згідно з дослідженням, рейтинг схвалення політики США у світі знаходиться на рівні 30%, трохи позаду Китаю з 30% і лише на три пункти попереду Росії.

схожі новини