Новини 16:31

Польща заявила про плани відстоювати в ООН дотримання міжнародного права щодо України

Глава польського МЗС також заявив, що Варшава прагнутиме більшою мірою, ніж досі, взяти участь у спробі врегулювання конфлікту на Донбасі.

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович повідомив, що пріоритетом Варшави в Раді безпеки ООН є відстоювання дотримання норм міжнародного права, зокрема щодо України. Про це в суботу, 20 січня, пише Польського радіо.

 

"Для Польщі міжнародне право є основою міжнародного ладу, і ситуація, що його порушують – а це відбувається також у сусідстві Польщі, на сході, стосовно України, – не служить запевненню безпеки", – наголосив Чапутович.

 

Глава МЗС також заявив, що Польща прагнутиме більшою мірою, ніж досі, взяти участь у спробі врегулювання конфлікту на Донбасі.

 

Зазначається, що Чапутович взяв участь у засіданні Радбезу ООН, присвяченому питанням Афганістану та Центральної Азії. 

 

Як повідомлялося, президент Польщі Анджей Дуда повідомив, що пріоритетами Польщі як непостійного члена Ради безпеки ООН на 2018-2019 роки буде відновлення поваги країн до міжнародного права, підвищення ефективності миротворчих операцій ООН і комплексна боротьба з сучасними загрозами. 

 

Нагадаємо, з 1 січня Польща стала непостійним членом Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй від країн Східної Європи. Вона замінила Україну, яка протягом двох років була тимчасовим членом ООН і брала участь у вирішенні найважливіших питань світової безпеки.

 

Польща є непостійним членом Ради безпеки ООН ушосте. Попередньо виконувала це завдання у 1996-1997 роках.

схожі новини