Новини 2018-01-21 14:55

В Іраку до смертної кари засудили німкеню, яка допомагала бойовикам "ІДІЛ"

Її мають стратити через повішення.

У неділю, 21 січня, суд у Багдаді засудив до страти громадянку Німеччини марокканського походження, яка причетна до діяльності бойовиків "ІДІЛ" ("Ісламська держава"). Про це повідомляє агенція dpa.

 

Зазначається, що жінку,  ім'я якої не розкривають, звинувачують у логістичній підтримці та допомозі "ІД". Її мають стратити через повішення. Вирок можна оскаржити.

 

Суд повідомив, що обвинувачена поїхала з Німеччини спочатку в Сирію, а потім в Ірак. Вона привезла з собою і двох доньок, яких одружила із членами "ІД".

 

У вересні 2017 року суд в Іраку також засудив до повішення росіянина після того, як визнав його винним у збройній боротьбі на боці ІД.

 

За даними німецького уряду, станом на листопад 2017 року близько 960 осіб поїхали з Німеччини до Сирії та Іраку, щоб взяти участь у боях на боці ІД. Близько 20 відсотків з них - жінки. Приблизно третина з тих, що поїхали, вважають у Федеральному відомстві з охорони конституції, вже повернулися в Німеччину, ще близько 150 - загинули в бойових діях.

 

Нагадаємо, 14 грудня 2017 року влада Іраку стратила через повішення 38 джихадистів з терористичних угруповань "Ісламська держава" та "Аль-Каїда" за звинуваченнями у терористичних злочинах.