Новини 2018-01-24 08:55

Прем'єр Польщі підтримав ідею повної заборони організацій, що пропагують тоталітаризм

За словами Моравєцького, польська держава не повинна демонструвати ні найменшої толерантності до "гітлерівської, нацистської, фашистської або комуністичної символіки".

Ідею повної заборони організацій, що пропагують тоталітарні режими, підтримав прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький. Про це повідомляє "Польське радіо".

 

"Організації, які прославляють німецький нацизм чи інший тоталітарний режим, а також використовують їхню символіку, мають бути оголошені поза законом, а молодь, яка практикує подібне, повинна бути покарана", - сказав Моравєцький.

 

За його словами, польська держава не повинна демонструвати ні найменшої толерантності до "гітлерівської, нацистської, фашистської або комуністичної символіки".

 

Так прем'єр-міністр Польщі відреагував на журналістське розслідування телеканалу TVN про діяльність окремих націоналістичних груп Польщі. На записах прихованою відеокамерою видно, зокрема, як неонацисти з організації "Гордість і сучасність" виголошують тости "За Адольфа Гітлера і нашу батьківщину, кохану Польщу", "вівтар" з Гітлером, а також частування тортом з мотивами прапора Третього рейху.

 

Безпосередньо після трансляції телерепортажу Генеральний прокурор Польщі Збігнєв Зьобро доручив розпочати слідство у справі про публічну пропаганду тоталітарного ладу.

 

За рішенням прокуратури польські правоохоронці затримали у справі трьох чоловіків.

 

схожі новини