Новини 2018-01-25 14:34

Український фільм відібрали на конкурс Берлінського міжнародного кінофестивалю

Дебютна стрічка Нікітюк може претендувати на вісім нагород.

Повнометражний український фільм Марисі Нікітюк "Коли Падають Дерева" відібрали до конкурсної програми Panorama Berlinale 2018 Берлінського міжнародного кінофестивалю. Про це в четвер, 25 січня, повідомляє прес-служба Держкіно.

 

"Для всієї творчої групи фільму це визначна подія, яка сприяє визнанню українського кінематографа на міжнародному рівні і продовжує успіхи українських кінематографістів останніх років", – йдеться в повідомленні компанія-виробник фільму "Директорія Кіно".

 

Стрічка є дебютною роботою Нікітюк.

 

Продюсерами фільму виступили Ігор Савиченко, Роман Климпуш, Володимир Філіппов та партнери з компанії "Солар Медіа Інтертейнмент" на чолі з продюсером Сергієм Лавренюком. Партнерами з Польші стали Даріуш Яблонський, Віолетта Камінська, Ізабела Войцек з компанії Message FIlm, від Македонії Дарко Башескі з компанії Fokus In.

 

"Берлінале є одним із найвпливовіших у світі кінофестивалів класу "А". Цього року він пройде з 15 по 25 лютого у Берліні (Німеччина). Panorama Berlinale – одна із основних програм фестивалю, заснована у 1982-му році як секція для сміливих та непересічних фільмів, що розширюють рамки смислів та візуальної естетики", – наголошується в повідомленні.

 

Зазначаються, що в рамках фестивалю фільм "Коли Падають Дерева" зможе претендувати на такі нагороди: нагорода за найкращий дебют (50 тис євро), нагорода глядацького голосування Panorama, приз журі FIPRESCI, нагорода CICAE Art Cinema, премія "Мир кіно" (4 тис євро), премія Гайнера Карова (5 тис євро), приз Екуменічного журі та від Label Europa Cinemas. 

 

Як повідомлялося, українська режисер і сценарист Марися Нікітюк отримала нагороду ScripTeast Award в Каннах за свій сценарій "Коли падають дерева".