Новини 15:25

Нелегкі часи Варшавської біржі. Польські «магнати» заявили про вихід з ринку

Інвестори пояснили, що бояться здійснювати транзакції через побоювання щодо можливих звинувачень в маніпуляції.

Незабаром з Варшавської фондової біржі (GPW - Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA) зникнуть проміжні компанії польських «магнатів». Про це повідомляє польське видання wnp.pl.

 

Зокрема йдеться про  компанію «Synthos», «хімічного мільйонера» Міхала Соловова, частину груп підприємця Романа Каркосіка та інвестора Збігнєва Якубаса.

 

Зазначається, що «FIP 11 FIZAN» Якубаса оголосила на продаж 34% акцій компанії «Центру Сучасних Технологій» (CNT).

 

«FIP 11 FIZAN, Збігнєв Якубас і його залежні суб'єкти: Energopol-Warszawa, Energopol-Trade, Multico і Wartico Invest  оголосили про продаж  3 112 158 акцій «Центру Сучасних Технологій», що являють 34,24 % основного капіталу, по 9 злотих за папір», - йдеться в офіційній заяві.

 

Наголошується, що термін записів триватимуть з 13 лютого до 14 березня.

 

За даними компанії, «метою виходу з біржі є ліквідація дематеріалізації акцїй та вилучення їх з обігу на регульованому ринку». Проте сам Якубас офіційного коментарю не давав.

 

У свою чергу, Роман Каркосік на початку січня оголосив про обмеження своєї інвестиційної діяльності на фондовій біржі в 2018 році і вилучення з обігу частини груп.

 

За його словами, інвестори бояться заключати транзакції в побоюванні про можливі звинувачення в маніпуляції, адже «через репресивні дії росте інвестиційний ризик».

 

Натомість, чи вплине вихід найвпливовіших польських компаній з Варшавської фондової біржі на становище українських представників на фондовому ринку Польщі, поки що незрозуміло.

 

Зазначається, що українські компанії на Варшавській фондовій біржі представляють переважно аграрний сектор, який залежить безпосередньо від цін на сільськогосподарську продукцію.

 

Міхал Соловов

У рейтингу найбагатших поляків 2015 року (за версією журналу «Форбс») Міхал Соловов займає третє місце зі статками у 7,7 млрд. злотих. Він має частки у власності таких компаній, як Synthos (хімічна промисловість), Echo Investment (девелоперський бізнес), Rovese (власник торгової марки Cersanit, виробництво санітарної кераміки), а також Barlinek (виробництво паркету).

 

Роман Каркосік

Роман Каркосік – відомий польський підприємець, успішний бізнесмен та мільярдер. Його власний капітал становить приблизно 1,1 мільярда доларів (за даними журналу «Форбс», який зарахував мільярдера до категорії найбільш впливових і заможних персон світу).

 

Збігнєв Якубас

Збігнєв Якубас входить в двадцятку найбагатших поляків. Його стан оцінюється в 1,3-1,4 млрд злотих (близько 350 млн євро). Частина цих грошей йому вдалося заробити завдяки приватизації розореного після падіння соціалістичного ладу залізничного господарства країни. У липні 2014 року група Multico збільшила свою частку до 12,9% в операторі фіксованого зв'язку Netia (другий в Польщі). До кінця року підконтрольний пакет досяг 15,88%, а підконтрольна Якубасу Mennica стала найбільшим акціонером.

 

Нагадаємо, 24 січня за даними державної нафтогазової компанії Польщі PGNiG стало відомо, цього року імпорт газу з Росії до Польщі зменшився на 600 млн кубометрів. Операційні дані компанії показують, що цей рік був дуже добрим для нафтогазової галузі у Польщі.

схожі новини