Новини 2018-01-25 17:56

Трамп застеріг Туреччину від військової операції в Афріні

Президент США закликав Ердогана до деескалації та обмеження військових дій на півночі Сирії.

Президент США Дональд Трамп застеріг Туреччину припинити військову операцію у Сирії, щоб не допустити конфлікту американських та турецьких сил. Про це Трамп заявив у розмові з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом, повідомляє сайт Білого дому.

Зазначається, що американський президент висловив серйозне занепокоєння тим фактом, що збільшення насильства в Афріні ставить під загрозу спільні цілі в Сирії.

"Він закликав Туреччину до деескалації, обмеження військових дій та уникнення жертв серед цивільного населення та збільшення числа переміщених осіб та біженців. Він закликав Туреччину проявляти обережність і уникати будь-яких дій, які могли б загрожувати конфліктами між турецькими та американськими силами", - йдеться у заяві.

Наголошується, що, у зв’язку з острахом Туреччини щодо своєї безпеки, президент Трамп готовий тісно співпрацювати над даними питаннями.

Крім того, у Біломі домі відзначили, що обидві країни повинні разом боротися заради поразки "Ісламській державі".

Нагадаємо, 24 січня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив про ліквідацію 268 курдських бойовиків у ході операції в Сирії. Ердоган запевнив, що військова операція проти сил курдських "Загонів народної самооборони" (YPG) на півночі Сирії "успішно" просувається та триватиме до того моменту, коли останнього "терориста" буде знищено.

Додамо, 21 січня турецькі сухопутні війська увійшли на територію Сирії і просунулися у напрямку міста Афрін за підтримки підрозділів "Вільної сирійської армії", яку підтримує Анкара.

Як повідомлялось, 19 січня Туреччина розпочала військову операцію, обстрілявши позиції курдів на півночі Сирії. Бомбардування сталося через кілька днів після того, як очільник Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликав знищити представників терористичного угрупування Робітничої партії Курдистану. Тоді він заявив, що їхніх бойовиків побільшало на півночі Сирії.

схожі новини