Новини 2018-01-29 15:00

У мережі розпочалася публічна кампанія на підтримку архітекторів, які підпалили незаконну забудову УПЦ МП в Києві

Організатор акції наголосив, що споруда, яка "належить московитській церкві" є МАФом і встановлена там незаконно".

У мережі розпочалася публічна кампанія на підтримку архітекторів Олексія Шемотюка та Олександра Горбаня, які підозрюються у спробі підпалу малих архітектурних форм УПЦ Московського патріархату, незаконно побудованих поблизу фундаменту Десятинної церкви. Про це написав активіст Іван Семесюк у Facebook.

 

"Цей випадок має стати "чорним лебедем" для РПЦ МП в Україні. Треба витягати хлопців з лещат "правосудія". Це вкрай важливо!", - написав Семесюк.

 

Він наголосив на тому, що споруда, яка "належить московитській церкві" є МАФом (мала архітектурна форма (кіоск) - Ред.) і "встановлена там незаконно".

 

"Це фактично ідеологічно-диверсійний пунт РФ просто в центрі столиці країни, на котру РФ напала війною", - додав активіст.

 

Семесюк  зазначив, що у мережі "створено групу для координації дій в межах існуючого законодавства по боротьбі з суддівським та рпц/фсб-шним свавіллям, за звільнення наших друзів Олексія Шемотюка та Олександра Горбаня з-під варти та остаточного законного (!) вирішення питання попівського самострою на фундаменті десятинної церкви".

Нагадаємо,  про затримання двох чоловік за підпал так званого монастиря 25 січня повідомляла київська поліція. За даними правоохоронців, подія трапилася вночі по вулиці Володимирській. Активістів затримали у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. 

 

28 січня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді арешту на 60 діб із альтернативою внесення застави у розмірі 2,2 мільйонів гривень для Олексія Шемотюка й Олександра Горбаня, які підозрюються у спробі підпалити Десятинний монастир УПЦ Московського патріархату.