Новини 2018-01-30 18:01

Україна через борги припинила подачу води в окупований Луганськ

Причиною знеструмлення насосної станції став борг водоканалу, який наразі складає близько 173 млн грн.

У вівторок, 30 січня, Луганське енергетичне об’єднання здійснило знеструмлення Петрівської насосної станції Попаснянського водоканалу, що забезпечує водою мешканців окупованої території Луганської області, зокрема, частину Луганська. Про це повідомляє ЛЕО в Facebook.

 

Згідно з повідомленням, причиною знеструмлення є борг водоканалу, що станом на 30 січня складає близько 173 млн грн.

 

«При цьому борг сформувався якраз за рахунок боргів «ЛНР», бо 90 % води, що добувається водоканалом, постачається на неконтрольовану територію», – уточнили в ЛЕО.

 

Як зазначається в повідомленні, борги Попаснянського водоканалу постійно зростають.

 

«Так, в грудні 2017 року водоканал спожив електроенергії на 8 млн 810 тис. грн, а сплатив – лише 4 млн грн. Загалом в 2017 році оплата водоканалом електроенергії склала 52,5 млн грн. А нараховано було більше 95 млн грн. Тобто оплата склала всього трішки більше 50% від нарахування. Не краще і в цьому році – при споживанні електроенергії в січні приблизно на 9 млн грн, водоканал заплатив лише близько 4 млн грн.

 

Луганське енергетичне об’єднання стверджує, що борг Попаснянського водоканалу накопичився з часу створення цього підприємства – з липня 2015 року «і зменшити заборгованість водникам не допомагають ані готівка від терористів, ані допомога від Луганської облдержадміністрації в розмірі близько 100 млн грн, ані допомога від Міжнародного комітету Червоного хреста, який минулого 2016 року сплатив за споживання водоканалом електроенергії в жовтні-листопаді – близько 16 млн грн».

 

Крім того, Луганське енергетичне об’єднання заявляє, що багато разів зверталося до Попаснянського водоканалу з вимогою сплачувати постачання, бо не може спонсорувати це підприємство та його постачання води до «ЛНР».

 

«Луганське енергетичне об’єднання наполягає на тому, що електропостачання треба оплачувати в повному обсязі. Саме через такі борги наше стратегічно важливе підприємство вже цілий рік перебуває в глибокій господарській кризі, що вже призвело до енергетичної кризи в усій Луганській області. І може взимку призвести до техногенної катастрофи обласного масштабу, що буде гірше, ніж Алчевська в 2006 році», – додали в ЛЕО.
 

Нагадаємо, в листопаді "Луганське енергетичне об'єднання" також знеструмило через багатомільйонні борги Петрівський водозабір Попаснянського водоканалу, який забезпечує водою мешканців окупованого Луганська, однак згодом водопостачання відновили.

схожі новини