Новини 2018-01-31 14:23

У Польщі новий законопроект щодо прозорості суспільного життя завдасть удару по великому бізнесу

До групи ризику потрапив власник польського футбольного клубу "Краковія".

Закон про прозорість суспільного життя, підготовлений координатором спецслужб Польщі Маріушем Каміньським, може болісно вплинути на бізнесменів. Про це повідомляє польське видання wpn.pl.

 

Зазначається, що законопроект був створений задля посилення контролю та моніторингу управління найважливішими державними компаніями.

 

 

«Закон розширює каталог осіб, які визнані "особами, що виконують державні функції", до яких притягуватимуться обмеження з так званого закону «Про боротьбу з корупцією». Це будуть всі члени правління "зобов'язаних компаній", тобто ті,  в яких державні казначейські або місцеві органи влади мають більше 20% вкладів чи акцій», - пояснює відомий юридичний консультант Конрад Млинкевич.

 

Крім того, дане положення вплине на менеджерів приватних компаній.

 

«Це загальне обґрунтування здавалося правильним і логічним. Проте більш глибокий аналіз показує, що дане рішення є надто далекосяжне, і запропонований засіб може бути гіршим, ніж хвороба, яку він повинен був зцілити. Це відбуватиметься з професійними менеджерами з приватного бізнесу. Я не знаю, чи автори знають про такі наслідки»,  - анонімно зауважив фахівець однієї з найбільших консалтингових компаній.

 

Водночас, цим особам також буде заборонено мати більше 10% вкладів чи акцій інших компаній, та здійснювати будь-яку платоспроможну діяльність для них.

 

У свою чергу, щоб проілюструвати масштаб явища даного рішення, у виданні наводиться приклад бізнесмена Януша Фліп’яка, глави компанії Comarch, що є однією з найбільших польських ІТ-організацій. Очільника також можуть віднести до даного закону, адже він одночасно є керівником  футбольного клубу «Краковія». Зазначається, що Краків має 33,6 % пакету спортивного клубу.

 

Нагадаємо, 25 січня стало відомо, що незабаром з Варшавської фондової біржі (GPW - Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA) зникнуть проміжні компанії польських «магнатів». Інвестори пояснили, що бояться здійснювати транзакції через ризик щодо можливих звинувачень в маніпуляції. Зокрема йдеться про  компанію «Synthos», «хімічного мільйонера» Міхала Соловова, частину груп підприємця Романа Каркосіка та інвестора Збігнєва Якубаса.

схожі новини