Новини 2018-02-01 16:56

МЗС Польщі заявило, що закон про Інститут національної пам'яті не обмежує свободу слова

У відомстві переконані, що тільки за допомогою даного закону можна «боротися» з усіма формами фальсифікації правди про Голокост.

У Міністерстві закордонних справ Польщі заявили, що прийняті зміни в закон про Інститут національної памаяті не обмежують свободу слова. Про це йдеться в офіційній заяві польського відомства у відповідь на критику закону з боку Держдепартаменту США.

 

"У зв'язку із заявою Державного департаменту США від 31 січня 2018 року в зв'язку з Законом "Про внесення змін до Закону про Інститут національної пам'яті - Комісій по переслідуванню злочинів проти польського народу і деяких інших законодавчих актів", Міністерство закордонних справ гарантує, що прийняті зміни не обмежують свободу слова, повну свободу проведення наукових досліджень і публікацію їх результатів, свободу історичних дискусій або художню діяльність", - йдеться  у повідомленні.

 

Зокрема, у МЗС Польщі наголосили, що основна мета поправки до закону полягає в тому, "щоб боротися з усіма формами заперечення і фальсифікації правди про Голокост, в тому числі за недооцінювання відповідальності справжніх виконавців цього злочину".

 

"У цьому контексті ми виступаємо за те, що звинувачення польської нації і польської держави в співучасті з третім німецьким рейхом - публічно і проти фактів - в злочинах нацистів є неприйнятним, що вводить в оману і шкідливим для жертв, які є польськими громадянами, як єврейськими, так і польськими ", - додали у відомстві.

 

Крім того, міністерство переконане, що законодавча робота Польщі щодо захисту історичної правди не вплине на стратегічне партнерство зі  Сполученими Штатами.

 

Нагадаємо, 1 лютого сенат Польщі близько третьої ночі (за київським часом) прийняв без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі, в якому передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Згодом Державний департамент США закликав Польщу переглянути законопроект про Інститут національної пам’яті, який серед іншого передбачає покарання за заперечення так званих "злочинів українських націоналістів".

 

Як повідомлялось, 26 січня Сейм Польщі ухвалив законопроект, що стосується заборони пропаганди так званої "бандерівської ідеології". Зокрема, ухвалений закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та організацій, що співпрацювали з Третім рейхом, а також можливості запуску, відповідно до ст. 55 закону про Інститут національної пам’яті, кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують ці злочини.

схожі новини