Новини 2018-02-01 21:05

ОБСЄ відреагувала на польський закон про Інститут нацпам'яті

За словами Дезіра, закон повинен бути відхилений як "непропорційне обмеження свободи вираження поглядів".

Глава представництва ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір заявив, що Польща повинна відхилити закон про Інститут національної пам'яті, який криміналізує заяви про деякі історичні події. Про це в четвер, 1 лютого, повідомляє прес-служба ОБСЄ.

 

За його словами, закон повинен бути відхилений як "непропорційне обмеження свободи вираження поглядів".

 

"Я серйозно стурбований законом, який криміналізує заяви щодо історичних питань. Незважаючи на чутливість до історичних подій, свобода вираження думок має особливе значення для істориків і науковців", –  наголосив Дезір.

 

Нагадаємо, 1 лютого сенат Польщі близько третьої ночі (за київським часом) прийняв без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі, в якому передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Згодом Державний департамент США закликав Польщу переглянути законопроект про Інститут національної пам’яті, який серед іншого передбачає покарання за заперечення так званих "злочинів українських націоналістів". Натомість у Міністерстві закордонних справ Польщі заявили, що прийняті зміни в закон про Інститут національної памаяті не обмежують свободу слова.