Новини 2018-02-03 11:23

Українська сторона СЦКК заявила, що Донбас на межі екологічної катастрофи

За даними СЦКК, термінового реагування потребує ситуація на об'єктах шламонакопичувача 3-ї черги промвідходів ТОВ НПО "Інкор і Ко" біля Новгородського.

Ігнорування бойовиками ОРДО заявок на проведення ремонтних робіт на об’єктах інфраструктури у найближчій перспективі може призвести до аварійних ситуацій з непередбачуваними наслідками. Про це повідомляє українська сторона СЦКК.

 

"Термінового реагування потребує ситуація, що склалася на об’єктах шламонакопичувача 3-ї черги промислових відходів коксохімічного виробництва ТОВ НПО "Інкор і Ко" біля н.п.Новгородське", — йдеться у заяві.

 

За даними СЦКК, велика кількість опадів та сезонні коливання температури потребують негайного проведення робіт з обслуговування та поточного ремонту об’єктів шламонакопичувача, серед яких - відновлення всмоктуючого пристрою трубопроводу повернення освітленої води з шламонакопичувача до підприємства для переливу хімічнонебезпечних речовин через дамбу, обстеження дамби та шламопроводів; відбір проб рідини та твердих відкладень та відсипання глиною дамби шламонакопичувача.

 

"Українська сторона СЦКК та представники аварійно-рятувальної служби виробництва скоординували порядок дій щодо проведення обслуговування та ремонту зазначених об’єктів. Проте проведення робіт неможливе -  до цього часу гарантії безпеки з боку ОРДО відсутні", - заявили в СЦКК. 

 

Також у СЦКК наголосили, що "подібні дії  ватажків ОРДО можуть призвести до екологічної катастрофи на Донбасі, наслідки якої відчують на собі всі мешканці по обидва боки сторони лінії розмежування".

 

Раніше в ОБСЄ неодноразово наголошували, що обстріли Донецької фільтрувальної станції загрожують екологічною катастрофою.