Новини 2018-02-03 17:13

У Польщі нацменшини висловили занепокоєність через зростання хвилі ксенофобії

Лідери організацій національних та етнічних меншин закликали польську владу протидіяти усіляким формам національної та релігійної дискримінації у країні.

Лідери організацій національних та етнічних меншин в Польщі висловили свою стурбованість зростанням хвилі ксенофобії в країні та закликали польську владу протидіяти усіляким формам національної та релігійної дискримінації у країні. Про це йдеться у заяві представників української, словацької, литовської, російської, єврейської та інших національних та етнічних меншин, повідомляє Укрінформ.

 

"Від імені представлених нами організацій національних та етнічних меншин в Польщі прагнемо висловити свою глибоку стурбованість зростанням у польському суспільстві хвилі агресії на національному, расовому та релігійному грунті. З країни, яка славилася довгою і похвальною традицією свободи і толерантності,  ми стаємо країною, яка в очах світу і громадян країни іншої національності починає сприйматися як усе більш ксенофобська", — йдеться у заяві.

 

Зокрема, найбільше занепокоєння і спротив викликають численні і гучні прояви антисемітизму, свідками яких автори заяви є упродовж останнього тижня, коли Сейм схвалив закон про Інститут національної пам'яті. 

 

Читайте також: Закон про "бандеризм". Реакція України й світу на скандальну польську ініціативу

 

Автори заяви закликали польську владу — президента, парламент та уряд "поважати базові принципи і протидіяти усіляким формам ксенофобії, нетолерантності та антисемітизму".

 

Заяву підписали представники більше десяти організацій національних та етнічних меншин РП, зокрема й голова Об’єднання українців у Польщі Петро Тима та голова Українського товариства у Любліні Григорій Купріянович. 

 

Раніше посольство Ізраїлю у Польщі висловило незапокоєння стрімкою активізацією антисемітських проявів серед польського суспільства.

 

Нагадаємо, Сенат Польщі в ніч на 1 лютого прийняв без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі, який стосується злочинів нацизму та комунізму під час Другої світової війни та має протидіяти запереченню або применшенню відповідальності виконавців злочинів, що співпрацювали з Третім німецьким рейхом. З-поміж іншого в законі йдеться про Волинську трагедію та Голокост, що викликало занепокоєння в України та Ізраїлю. Так, документ передбачає кримінальну відповідальність за висловлювання про причетність поляків до Голокосту та пропаганду так званої "бандерівської ідеології".