Новини 2018-02-05 11:25

У СЦКК повідомили, що 1,3 млн жителів ОРДО можуть залишитися без води через провокації бойовиків

Об'єкти насосної станції були пошкоджені 26 січня внаслідок обстрілу з боку терористів ОРДО.

Українська сторона СЦКК повідомила, що насосна станція 1-го підйому Південно-Донецького водопроводу знаходиться в аварійному стані, що може призвести до припинення водопостачання на більшості території Донбасу. Про це в понеділок, 5 лютого, повідомляє прес-центр штабу АТО.

 

Зазначається, що об'єкти станції були пошкоджені 26 січня внаслідок обстрілу з боку бойовиків ОРДО. Зокрема, згідно з повідомленням, було пошкоджено систему охолодження одного з двох трансформаторів, призначених для електроживлення станції.

 

"Це призвело до критичного 50%-го зниження надійності об’єкта в цілому. Як наслідок, найменший збій у роботі системи електрозабезпечення може стати причиною повної зупинки насосної станції", – йдеться в повідомленні.

 

За даними СЦКК, під загрозою припинення водопостачання опиниться населення всього південно-західного напрямку Донецької області, а саме: Волноваський, Красноармійський, Добропільський райони, міста Донецьк (Куйбишевський, Кіровський, Петровський, Ленінський райони), Авдіївка, Маріуполь, Волноваха, Красноармійськ, Докучаєвськ та інші міста і селища (усього 49 населених пунктів) з населенням більше 1,3 млн. осіб.

 

"Українською стороною СЦКК скоординовано проведення фахівцями комунального підприємства "Компанія "Вода Донбасу" необхідних ремонтно-відновлювальних робіт та отримано гарантії безпеки від Збройних Сил України. Проте, проведення ремонту неможливе без надання гарантій безпеки на час зазначених робіт з боку ОРДО. Відповідні запити, за сприяння СММ ОБСЄ, підприємством направлялись двічі: 26 січня та 30 січня поточного року. По зазначеним запитам відповіді від ОРДО не надходило", – зазначають у штабі.

 

Крім того, за інформацією СЦКК, бойовики ОРДО поширюють інформацію про те, що нібито підрозділи ЗСУ пошкодили електротрансформатор.

 

"Українська сторона СЦКК наголошує, що окупаційна влада ОРДО вкотре демонструє небажання вирішувати нагальні проблеми у відновленні інфраструктури Донбасу, завчасно створюючи передумови виникнення аварійних ситуацій, наслідки яких передбачити важко по обидві сторони лінії розмежування сторін", – підсумували в СЦКК.

 

Як повідомлялося напередодні, бойовики ігнорують заявки підприємств Донбасу про надання гарантій безпеки для проведення обслуговування та ремонту об’єктів інфраструктури, що розташовані вздовж лінії розмежування сторін. Зокрема, щодо відновлення газопостачання до Мар’їнки й Красногорівки.