Новини 2018-02-05 16:05

Ізраїль заявив, що президент Польщі повинен ветувати закон про Інститут нацпам'яті

Ізраїльська сторона вважає, що Сенат Польщі занадто швидко ухвалив закон без жодної поправки.

Посол Ізраїлю в Польщі Анна Азарі заявила, що при умові якщо президент Польщі Анджей Дуда підпише закон Про Інстиут національної пам'яті, то обом країнам буде складніше знайти спільну мову. Про це ізраїльський дипломат повідомив в інтерв'ю радіо Zet.

 

"Якщо закон буде підписаний сьогодні, завтра чи післязавтра, то не буде часу на зустріч (польсько-ізраїльської групи з розгляду закону про Інститут національної пам'яті - ред.)", - зауважила Азарі.

 

За її словами, в такій зустрічі "вже не буде сенсу".

 

Водночас Єрусалим був шокований швидкістю голосування парламентом  за даний закон.

 

"Я думаю, що завжди, коли хочеш побудувати щось добре, краще говорити про майбутнє. Коли починаєш говорити про минуле, вилазить багато демонів, багато з ізраїльської сторони. На жаль, треба сказати, що в публічному просторі Ізраїлю в останні дні було опубліковано багато дуже неприємних історій про часи Голокосту за участю деяких поляків, і нічого хорошого в цей момент не виходить", - додала посол.

 

 

Очільниця підкреслила, що після голосування у Сеймі прем'єр-міністри двох держав домовилися про зустріч польсько-ізраїльської робочої групи, проте Сенат занадто швидко ухвалив закон без жодної поправки.

 

"Я не думаю, що все втрачено. Дуже важливо, щоб ми говорили один з одним. Це не виглядає однаково з двох сторін. В Ізраїлі немає абсолютно ніякої причини таборів смерті. Всі ізраїльтяни розуміють, що німецькі нацисти створювали табори смерті, а не хтось інший. З боку ізраїльської сторони це, в основному, почуття, що може трапитися лікування, що цей закон обмежує обговорення", - наголосила Азарі.

 

Нагадаємо, 2 лютого посольство Ізраїлю у Польщі висловило занепокоєння стрімкою активізацією антисемітських проявів серед польського суспільства. Зазначається, що багато з них спрямовані безпосередньо проти посла Анни Азарі.

 

Раніше прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху вирішив відкликати з Польщі посла Анну Азарі через прийнятий польським Сенатом закон про Інститут національної пам’яті.

 

Як повідомлялось, в Ізраїлі виступили категорично проти схвалення Сенатом Польщі закону про Інститут національної пам’яті, яким забороняється вказувати на причетність поляків до Голокосту.