Новини 2018-02-05 17:53

Китайська пропаганда. Як Пекін впливає на політичні еліти Європи - дослідження

Аналітики радять ЄС інвестувати кошти у зміцнення європейської безпеки, у тому числі з кібербезпеки та контррозвідки.

Університет Global Policy Public Institute (GPPi) разом із експертами Берлінського Інституту китайських досліджень Меркатора (Mercator Institute of Chinese Studies, MERICS) оприлюднив дослідження, в якому показав стрімке зростання політичної впливовості Китаю в Європі та самовпевненій пропаганді її авторитарних ідеалів, що становлять значну небезпеку для демократії. Даний звіт оприлюднено 5 лютого на сайті інституту. 

 

За даними аналітиків, Китайська Комуністична партія (КПК) використовує власний економічний потенціал для стратегічного створення резервів впливу по всьому світу.

 

Зокрема, інструментарій впливу Китаю на європейські країни "стоїть на трьох китах": політична та економічна еліта, медіа та громадська думка, та наукова спільнота. Розширюючи свій політичний вплив, Китай користується перевагою однобічної відкритості Європи. Адже "ворота" Європи широко відкриті, тоді як Китай прагне обмежити доступ іноземних ідей та капіталу.

 

Читайте також: Bloomberg: У Білому домі назвали РФ і Китай загрозою стабільності і порядку у світі

 

"Політична модель Китаю базується на авторитарному режимі, який має намір експортувати, або принаймні популяризувати свою модель політичного та економічного розвитку за кордоном. Таким чином, сьогодні всі напрямки взаємодії Європи з Китаєм мають сильні політичні орієнтири", - зауважили дослідники.

 

 

Берлінські науковці підкреслили, що Китай вирішив скористатися можливістю досягнення поставленої мети, адже адміністрація президента США Дональда Трампа відмовилась від колишньої ролі зберігача ліберального міжнародного порядку.

 

Читайте також: Китайські закордонні військові бази: геополітичні апетити та захист торгівлі

 

"У своєму прагненні отримати більше міжнародних важелів і поваги, Китай вийшов далеко за межі європейських кордонів. Пекін особливо активно працює в Африці, де пропонував велику кількість торговельних та інфраструктурних угод для ряду країн, та також розширює свою мережу освітніх інститутів Конфуція як частину енергозабезпеченості. Критики кажуть, що ці зусилля затьмарені більш прихованою діяльністю", - зауважили експерти університету.

 

 

Читайте також: The Economist: Китай цілить високо

 

У аналізі наголошується, що європейські уряди повинні переконатися, що ліберальна ДНК політичних та економічних систем їхніх країн залишається незмінною, зокрема, це стосується ЗМІ як інституту, який має вирішальне значення для ліберальних демократій.

 

Читайте також: The Daily Signal: Китай займає місце Росії та США в Україні

 

"ЄС має інвестувати кошти у зміцнення національної та європейської безпеки, у тому числі з кібербезпеки та контррозвідки. Європейським спецслужбам терміново потрібно посилити співпрацю у галузі китайської діяльності, щоб досягти спільного розуміння цієї загрози. Зокрема, керівники та науковці повинні бути більш ознайомлені з підходами китайських спецслужб або пов'язаних із ними дійових осіб", - запевнили берлінські дослідники.

 

Нагадаємо, 19 грудня у КНР зазначили, що оновлена стратегія США "відображає небажання Вашингтона прийняти реальність підйому Китаю".

 

Як повідомлялось, президент США Дональд Трамп офіційно представив нову стратегію національної безпеки США, у якій зазначив, що Америка вступає в нову еру протистояння, визначив Росію і Китай противниками та наголосив на необхідності побудови з ними партнерства.

схожі новини