Новини 2018-02-07 18:24

Польща обрала місце для будівництва пам'ятника жертвам Смоленської катастрофи

Зазначається, що дозволу на будівництво наразі немає.

Пам'ятник жертвам Смоленської авіакатастрофи, унаслідок якої в 2010 році загинув президент країни Лєх Качинський, побудують у Варшаві між площею Пілсудського і вулицею Крулєвська. Про це повідомив Суспільний комітет спорудження пам’ятників покійних президента Лєха Качинського та жертв Смоленської трагедії 2010 року.

 

Відповідне рішення прийняв Мазовєцький воєвода, у розпорядженні якого з жовтня 2017 року перебуває площа. Зазначається, що підготовчі роботи вже розпочалися.

 

Однак речниця воєводи Ева Філіпович повідомила, що наразі рішення стосується лише місця розташування пам’ятника, дозволу на його будівництва ще немає.

 

Суспільний комітет спорудження пам’ятників покійних президента Лєха Качинського та жертв Смоленської трагедії 2010 року було створено 28 квітня 2016 року у Варшаві. Його головним завданням є пошук коштів, необхідних для проведення конкурсів та спорудження і відкриття пам’ятників на території Варшави.

 

Нагадаємо, Літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей - 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих - президент, його дружина і частина керівництва країни. У січні 2011 року контрольована російською владою МАК оприлюднила остаточний звіт про причини Смоленської трагедії, в якій всю провину за катастрофу польського урядового літака Ту-154 поклала на польську сторону, не побачивши жодної вини в діях росіян. Згодом у Росії заявили, що не видадуть Польщі уламки літака Качинського.

 

7 березня 2016 року у Варшаві розпочалося повторне розслідування Смоленської катастрофи. Міноборони Польщі оприлюднило відеозапис зустрічі колишнього прем'єра країни Дональда Туска з російським президентом Владіміром Путіним і Сєргієм Шойгу, який обіймав у той час посаду голови МНС, в день Смоленської катастрофи.

 

Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич заявив, що записи розмов Туска і Путіна в день Смоленської катастрофи суперечать підсумкам розслідування. 21 березня 2017 року Міноборони Польщі звинуватило Туска в злочинній бездіяльності у справі щодо Смоленської катастрофи. Мацеревич заявив, що голова Євроради заключив з Путіним нелегальну угоду на шкоду Польщі і повинен за це відповісти.

 

11 грудня 2017 року в Міноборони Польщі повідомили, що комісія з розслідування Смоленської катастрофи знайшла докази, які вказують на два вибухи на борту літака ТУ-154М.

 

Згодом, у МЗС Польщі заявили, що РФ приховує ключових свідків Смоленської катастрофи і не віддає Польщі уламки літака Ту-154М, а це у свою чергу гальмує встановлення правди.