Новини 2018-02-15 12:30

Ярослав Тинченко: У 2012–2013 роках військовослужбовців ЗСУ було на 50 тис. менше, ніж це декларувалося

Крім того, більшість бойових посад були зайняті абсолютно небойовим елементом,а реальна кількість боєздатної військової техніки була приблизно у 8–10 разів меншою за офіційні дані.

Унаслідок діяльності керівництва держави та Збройних сил України у 2012–2013 роках ситуація виявилася такою, що військовослужбовців було на 50 тис. менше, ніж це декларувалося. Про це в матеріалі для Тижня пише експерт, військовий історик Ярослав Тинченко.

 

Він зазначив, що, вочевидь, гроші бюджету, які виділялися на таку кількість «мертвих душ», успішно розкладалися по кишенях керівників оборонного відомства.

 

Крім того, за словами Тинченка, більшість бойових посад були зайняті абсолютно небойовим елементом (жінками, бюрократами в погонах і непідготовленими юнаками), а реальна кількість боєздатної військової техніки була приблизно у 8–10 разів меншою, ніж це декларувалося «Білою книгою-2013» та іншими документами.

 

«З одного боку, зараз усю вину можна списати на Віктора Януковича й екс-міністра оборони Павла Лебедєва, який також перебуває під захистом Російської Федерації. З другого боку, це вина передусім генерала Замани, а також інших генералів, що тоді обіймали керівні посади в Міністерстві оборони України, очолювали види Збройних сил України тощо», -  зауважив експерт.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

 

схожі новини