Новини 2011-04-18 20:43

Єжель пообіцяв підвищити Росії плату за оренду кримського полігону

Міністр оборони України Михайло Єжель заявляє, що щорічна вартість оренди полігону злітно-посадкових систем «НИТКА» для Російської Федерації буде зростати в залежності від зростання цін на енергоносії.

«Збільшення орендної плати залежатиме від зростання цін на енергоносії, паливо, комунальні послуги. Ці питання ми будемо вирішувати в робочому порядку», - заявив він у рамках свого робочого візиту на полігон разом з міністром оборони Російської Федерації Анатолієм Сердюковим у понеділок, 18 квітня.

При цьому говорячи про майбутнє полігону, Єжель зазначив, що головним партнером по використанню полігону була і залишається Росія.

«Росія - головний наш партнер у використанні«НИТКИ». Але свою зацікавленість до цього полігону також виявляють Індія і Китай», - повідомив він.

Як повідомляє Департамент преси та зв'язків із засобами масової інформації Міноборони України, відповідаючи на питання журналіста про перспективи використання полігону «НИТКА» для підготовки російський льотчиків палубної авіації, Сердюков заявив: «Ми вже його використовуємо».

Також глава російського оборонного відомства повідомив, що щорічна вартість оренди полігону варто російській стороні в середньому $ 700 тис.

Також Єжель і Сердюков оглянули лікувальну базу Державного підприємства Міністерства оборони України «Сакський центральний військовий клінічний санаторій Пирогова» в Саках, а в Севастополі ознайомилися зі структурою, можливостями та організацією навчального процесу в Академії Військово-морських сил України Нахімова та Військово-морському ліцеї.

«НИТКА»- це наземний випробувальний тренувальний авіаційний комплекс. Призначений для відпрацювання техніки зльоту і посадки літака на авіаносець. Комплекс - копія палуби авіаносця і може розгойдуватися, імітуючи хвилі на морі. Полігон знаходиться в експлуатації з 1982 року, використовується для випробувальних польотів палубних літаків горизонтального зльоту і посадки, а також для навчання льотчикам авіанесучих кораблів зльоту і посадки.

Полігон «НИТКА» використовується Російською Федерацією на підставі Угоди між урядами України і Росії про його використання від 7 лютого 1997 року, яка була ратифікована Україною у 2004 році.

Як повідомлялося, 26 грудня 2010 року українські і російські військові експерти обговорили питання розрахунку за використання полігону "Нитка" російською стороною в 2007 і 2010 роках і порядок його використання в 2011 році. Крім того, сторони домовилися про коригування договору щодо використання цього полігону та підготовки проекту протоколу про внесення змін до угоди між урядами України і РФ про використання полігону, який був підписаний в 1997 році.

25 березня 2011 Міністерства оборони України та Російської Федерації домовилися підготувати зміни до угоди про використання комплексу «Нитка»до 30 червня.

Єжель заявив, що в оновленій угоді буде розширена база літальних апаратів, які будуть використовуватися на тренажерному полігоні «НИТКА». Помічник міністра Сергій Близнюков уточнив, що, відповідно до чинної угоди, на цьому комплексі можуть використовуватися лише літаки «Су», а після внесення змін це може бути будь-який літальний апарат. Він також додав, що в оновленому угоді буде визначена схема грошової оплати російською стороною за користування українським полігоном, і заявив, що «для української сторони ці зміни вигідні».

схожі новини