Новини 2018-02-19 12:22

Президент Ізраїлю відреагував на заяву прем'єр-міністра Польщі щодо причетності євреїв до Голокосту

За словами Рівліна, висловлювання прем'єр-міністра Польщі є "черговим дном".

Президент Ізраїлю Реувен Рівлін заявив, що формулювання прем'єр-міністра Польщі Матеуша Моравєцького щодо причетності євреїв до Голокосту є "черговим дном". Про це повідомляє The Times of Israel.

 

"Розмови про те, що наші люди співпрацювали з нацистами, є черговим дном", - зауважив президент.

 

На думку очільника, Ізраїль повинен донести до європейського населення та їхніх лідерів історичну освіченість.

 

"Сьогодні більше, ніж коли-небудь, ми повинні працювати над освіченістю світу, навіть з деякими її лідерами щодо темних часів, жахливих злочинів, скоєних нацистами та їхніми прихильниками", - сказав він.

 

 

 

 

За словами видання, Моравецький загострив поточний польсько-ізраїльський конфлікт щодо закону про Голокост в Польщі, заявивши в суботу, що "там були польські злочинці, як і єврейські злочинці".

 

У свою чергу, у Польщі запевнили, що заява Моравецького про те, що євреї були серед винуватців Голокосту, не були антисемітськими, і що він не мав наміру заперечувати геноцид під час Другої світової війни.

 

"Зауваження польської прем'єр-міністра  слід тлумачити як щирий заклик до відкритої дискусії про злочини, скоєні проти євреїв під час Голокосту, незалежно від національності тих, хто брав участь у кожному злочині", -  йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, 18 лютого в Ізраїлі біля входу в посольство Польщі невідомі намалювали свастики та антипольські написи.

 

Додамо, що 17 лютого прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький під час Мюнхенської конференції з безпеки сказав, що виконавцями Голокосту були також євреї. 

 

Як повідомлялось, 6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Згодом у  Міністерстві закордонних справ Ізраїлю висловили сподівання, що протягом розгляду закону "Про Інститут національної пам'яті" Конституційним судом Польщі, до нього будуть внесені поправки.

 

1 лютого прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху вирішив відкликати з Польщі посла Анну Азарі через прийнятий польським Сенатом закон про Інститут національної пам’яті. Згодом, 5 лютого Польща скасувала візит міністра освіти Ізраїлю Нафталі Беннетта через скандал навколо запропонованого в польському парламенті законопроекту, що забороняє звинувачувати поляків у злочинах, скоєних під час Голокосту. 

 

схожі новини