Новини 2018-02-19 13:44

Столтенберг заявив, що Євросоюз не стане конкурентом для НАТО

Генсекретар НАТО сподівається, що всі країни-члени Північноатлантичного Альянсу почнуть збільшувати інвестування в оборону.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Постійне структуроване співробітництво з питань безпеки і оборони (PESCO) не збирається конкурувати з Північноатлантичним Альянсом (НАТО). Про це генсекретар повідомив в інтерв'ю виданню Bild.

 

У свою чергу, генсек привітав бажання Європи посилити власний захист.

 

"Я вітаю той факт, що європейці хочуть більше співпрацювати у своїх зусиллях із захисту. Це посилить європейський стовп в рамках НАТО", - зауважив він.

 

За його словами, PESCO посилює НАТО, а не створює конкуренцію з військово-політичним союзом.

 

"Однак PESCO не може замінити НАТО. Після виходу Великобританії з ЄС 80 відсотків оборонних витрат в рамках НАТО будуть надходити з країн, що не є членами Альянсу. Зусилля ЄС по обороні не є альтернативою НАТО", - наголосив він.

 

Крім того, очільник сподівається, що всі країни-члени НАТО почнуть збільшувати інвестування в оборону.

 

"Коли настає напруга, як після закінчення "холодної війни", природно зменшувати витрати на оборону. Але коли напруженість зростає, ми повинні інвестувати більше. Однак поточна ситуація із загрозою змінилася. Ми живемо у дуже небезпечні часи. Німеччина зупинила скорочення, і почала збільшувати витрати на оборону. Це хороший старт, але нам потрібно більше", - додав він.

 

Нагадаємо, 19 лютого генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Росія порушує Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), зокрема, розробка нових ракет може спровокувати ядерну гонку в Європі.

 

 

схожі новини