Новини 2011-04-19 07:46

При Януковичі створять спеціальний орган для боротьби з тортурами

Міністерством юстиції розроблено проект указу президента про Комісію з питань попередження катувань. Про це повідомила урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Валерія Лутковська під час зустрічі з керівником Департаменту Генерального директорату Ради Європи з прав людини і правових питань Ханною Юнкер, яка відбулася 18 квітня в українському Мін‘юсті.

За словами Лутковської, проект указу передбачає створення консультативно-дорадчого органу при президентові для запобігання порушенням прав людини і превенції катувань.

Передбачається, що до цього органу увійдуть представники громадських організацій, які матимуть право проводити моніторинг в місцях примусового утримання - від СІЗО до психіатричної лікарні - і надавати свої рекомендації.

Наразі проект перебуває на розгляді в адміністрації глави держави.

У ході зустрічі наголошувалося, що у разі виконання Україною своїх зобов‘язань, держава може розраховувати на всебічну експертну допомогу з боку Ради Європи та співробітництво в рамках мережі національних превентивних органів.

Як повідомлялось, у березні Харківська правозахисна група заявила, що в установах правоохоронних органів з початку цього року загинуло 15 осіб.

Загалом, правозахисники заявляють, що протягом 2010 року в Україні значно збільшилася кількість порушень прав людини з боку МВС. Зокрема, почастішали повідомлення про катування та інші форми незаконного насильства, до яких вдаються працівники органів внутрішніх справ, інколи з летальними наслідками.

Водночас, за інформації Генпрокуратури, лише за останні два роки зареєстровані понад 13 тисяч заяв і повідомлень про катування та інше жорстоке поводження з людьми в органах внутрішніх справ.

У зв’язку з цим Харківська правозахисна група закликала президента Віктора Януковича відправити у відставку міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова.

схожі новини