Новини 2018-02-20 17:38

У Польщі опозиція подала проект змін до закону про "бандеризм"

Альтернативний законопроет не містить у собі положень щодо "українських націоналістів".

У Польщі опозиційна партія "Громадянська платформа" подала  президентові Анджею Дуді проект змін до закону про Інститут  національної пам’яті (ІНП).

 

Зазначається, що альтернативний законопроект не містить у собі положень щодо «українських націоналістів» та так званого «бандеризму» як попередній.

 

Зокрема, у партії наголошують, що історична політика Польщі не повинна вестися під диктування Кремля.

 

«Ми не можемо дозволити, аби польська історична політика писалася під диктування Кремля, який сьогодні своєю політикою хоче розсварити нас із стратегічними союзниками, а також сусідами», - зауважив лідер партії Гжегож Схетина.

 

Крім того,  очільник опозиції назвав сьогоднішню політичну кризу наслідками поганої дипломатії.

 

 

«Політична криза, яка виникає з бездарної дипломатії і непродуманих висловлювань, сьогодні приводить нас до межі, коли ми, як політичний клас, повинні відреагувати. Ми подаємо законопроект про ІНП, який має на меті поправити помилки, які з’явилися в результаті останніх змін», - додав він.

 

У свою чергу у альтернативному  законопроекті «Громадянської платформи»  немає положень щодо  «українських націоналістів». У ньому йдеться закону йдеться про «злочини, скоєні на тлі національних, етнічних, расових та релігійних протиріч, особливо скоєних формуваннями, які співпрацювали з третім рейхом».

 

Нагадаємо, 20 лютого спікер Сенату Станіслав Карчевський заявив, що закон про Інститут національної пам'яті (ІНР) Польщі, який президент країни Анджей Дуда підписав на початку лютого, не застосовуватиметься на практиці після набуття ним чинності з 1 березня.

 

Як повідомлялось, 19 лютого у Польщі опозиційна партія "Громадянська платформа" заявила, що планує подати до Сейму проект змін до закону про Інститут національної пам'яті.

 

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. Згодом президент Дуда відправив закон про Інститут національної пам’яті на розгляд Конституційного суду Польщі. Канцелярія президента Польщі повідомила про очікування Дуди: положення закону мають бути настільки точними, щоб вони не викликали жодних сумнівів. Тим часом міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що Конституційний суд у ході вивчення закону про Інститут національної пам'яті може врахувати позицію України. 

 

Раніше положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

 

Також зазначимо, що зміни до закону про Інститут національної пам’яті Польщі набудуть чинності 1 березня 2018 року.