Новини 11:22

"Справа українських диверсантів". Адвокат Присича подав скаргу до ЄСПЛ

Зокрема, у скарзі йдеться про те, що право українця на справедливий судовий розгляд було порушено.

До Європейського суду з прав людини подали скаргу щодо фігуранта "справи українських диверсантів" Володимира Присича. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

 

Згідно з повідомленням, у скарзі йдеться про те, що "право українця на справедливий судовий розгляд, передбачене статтею 6 Конвенції про захист прав людини й основних свобод, було порушено внаслідок фальсифікації доказів, відмови суду від аналізу аргументів Володимира Присича з цього питання і використання неприпустимих доказів у обґрунтуванні вироку".

 

Як повідомлялося, у анексованому Криму фігуранта «справи українських диверсантів» Володимира Присича засудили до трьох років позбавлення волі, його  "визнали винним" за статтею про незаконне придбання, зберігання, перевезення, виготовлення, переробка наркотичних засобів. Водночас Присич заявив суду, що наркотики йому підкинули і змусили підписати протокол із зізнаннями, щоб уникнути серйознішого звинувачення у шпигунстві.

 

Про те, що Володимир Присич – четвертий фігурант «справи українських диверсантів», повідомляла Кримська правозахисна група в листопаді 2016 року. Але тоді його доля була достеменно не відома адвокатам.

 

10 серпня ФСБ Росії повідомила, що в ніч на 7 серпня 2016 року в анексованому Криму затримали групу «українських диверсантів», які нібито готували теракти на півострові. Затриманих деякий час утримували в московському СІЗО Лефортово, після – повернули до Криму.

 

Влада України заперечує російські звинувачення на адресу українців і називає їх «провокацією» російських спецслужб.