Новини 08:54

В Україні офіційно опублікували закон про деокупацію Донбасу

Документ передбачає, що межі тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях визначаються за поданням Генштабу ЗСУ.

В Україні в п'ятницю, 23 лютого, офіційно опублікували закон про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей.  Відповідний документ було опубліковано у виданні "Голос України".

 

Зокрема, проектом передбачено, що межі тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях визначаються за поданням Генштабу Збройних сил України. Крім того, пропонується законодавчо встановити, що тимчасова окупація РФ територій на Донбасі є нелегітимною та не створює для Росії жодних територіальних прав.

 

Водночас законопроектом визначається правовий режим окремих районів Донецької та Луганської областей як тимчасово окупованої території України. А також проект закону визначає мету та засоби державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в зазначених областях, особливості реалізації й захисту прав українців, які проживають на цих територіях.

 

Нагадаємо, 20 лютого президент України Петро Порошенко підписав закон про реінтеграцію Донбасу.

 

Раніше, 8 лютого глава Верховної Ради України Андрій Парубій в четвер, 8 лютого, підписав законопроект про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей.

 

Як повідомлялось, 18 січня Верховна Рада ухвалила проект закону №7163 про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей.

схожі новини