Новини 2018-02-26 13:41

У Польщі заявили про готовність переглянути легалізацію встановлених українських пам'яток

За словами заступника голови польського ІНП, Польща готова провести перевірку український пам'яток, у тому числі присвячених УПА.

Заступник голови Інституту національної пам’яті (ІНП) Польщі Матеуш Шпитма заявив, що легальні українські місця пам’яті у Польщі перебувають під охороною держави, а для інших є можливість легалізації. Про це повідомляє wPolityce.pl.

 

"Українські місця пам’яті, які було споруджено легально, повністю заслуговують на охорону Польської держави. Є проблема з тими, які було споруджено нелегально і які вшановують злочинні з польської точки зору ОУП чи УПА, - зауважив польський очільник.

 

За його словами, легалізувати дані українські місця пам’яті можливо.

 

"Польська влада відкрита для цього, ми це вже давно декларуємо. Кожен український пам’ятник чи могилу можна легалізувати після завершення відповідної процедури, наприклад, у випадку могил - після перевірки, тобто підтвердження, що там дійсно є людські останки",- підкреслив заступник голови ІНП Польщі.

 

Крім того, він зазначив, що ІНП готовий провести перевірку український  пам'яток у Польщі, в тому числі присвячених УПА.

 

Нагадаємо, 23 лютого голова Інституту Національної пам'яті в Україні Володимир В'ятрович заявив, що щонайменше п'ятдесят відсотків польських пам'ятників, присвячених історії польського народу у ХХ ст., які встановлені на території України, є нелегальними.

 

Також віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко повідомив, що на території України нелегальними є 95% польських пам'ятників. Водночас віце-прем’єр наголосив, що на сьогодні в Польщі зруйновано вісім українських пам’ятників, які досі не відновлені.

 

Раніше директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив, що на українських місцях пам'яті в Польщі впродовж 2014-2017 років відбулося 15 актів вандалізму.

 

Як повідомлялося, 16 лютого в Польщі відбулися переговори віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка з польським колегою Пйотром Ґлінським. Віце-прем'єр заявив, що в ході зустрічі сторони обговорили низку важливих для українсько-польських стосунків питань. А саме: загрози нового закону про Інститут національної пам‘яті; захист прав і свобод українців Польщі; відновлення сплюндрованих і зруйнованих пам'яток; проведення спільних заходів: конференцій, зустрічей, консультацій, пошукових робіт тощо.

схожі новини