Новини 2018-02-27 11:58

Підпал спілки угорців в Ужгороді. МЗС Угорщини викликало українського посла

У свою чергу, посол України в Будапешті Любов Непоп заявила, що Україна рішуче засуджує такі провокації.

Міністерство закордонних справ Угорщини у зв’язку з другим за місяць підпалом спілки угорців в Ужгороді, повідомило про виклик українського посла в Будапешті Любові Непоп. Про це йдеться на сайті угорського уряду.

 

Посла України в Угорщині Любов Непоп викликають в угорське МЗС у зв’язку з другим за місяць підпалом спілки угорців в Ужгороді. Про це ідеться у повідомленні на сайті угорського уряду.

 

Зазначається, що глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що в Україні відбувається процес "зростання екстремістських ідей".

 

"Це видно із законів, прийнятих Верховною Радою України, які серйозно обмежують права меншин. Видається, вони залякують членів угорської національної меншини Закарпаття", - зауважив угорський міністр.

 

Також Сійярто підкреслив, якщо Україна серйозно ставиться до своїх намірів приєднатися до Євросоюзу та НАТО, вона "повинна вміти контролювати екстремістів".

 

Зокрема, глава МЗС Угорщини наголосив, що спостережна місія ОБСЄ повинна працювати не тільки на сході України, але й на Закарпатті.

 

У свою чергу, посол України в Будапешті Любов Непоп заявила, що Україна рішуче засуджує такі провокації.

 

"Рішуче засудження таких ганебних провокацій і конкретні заходи, щоб знайти і покарати винних, – це однозначна позиція української сторони. Ми будемо протидіяти будь-яким спробам похитнути міжнаціональний мир як у регіоні, так і в Україні в цілому", - відзначила посол у Facebook.

 

 

Крім того, вона наголосила, що минулий підпал будівлі спілки угорців був здійснений послідовниками праворадикальної організації "Фаланга"

 

"Минулий підпал ТУКЗ – цілеспрямована акція, здійснена двома громадянами Польщі, послідовниками праворадикальної організації "Фаланга", члени якої брали участь у бойових діях на Донбасі на боці російського агресора", - підкреслила очільниця.

 

За її словами, в умовах сьогоднішнього загострення в українсько-угорських відносинах, потрібно усвідомлювати, кому саме вигідно такими вчинками "розсварити" дві країни.

 

"Українські компетентні органи працюють над тим, щоб знайти і покарати винних у нинішній неприпустимій акції.  Але закликаю вже зараз замислитися над тим, кому так вигідна така акція в умовах нинішнього загострення в українсько-угорських відносинах, і спільно протидіяти всім спробам розсварити Україну та Угорщину, використовуючи в тому числі такі брудні методи", - підсумувала посол.

 

Нагадаємо, 27 лютого, о 3 годині ранку в Ужгороді сталася пожежа у будівлі офісу Товариства угорської культури "Закарпаття"(КМКС). За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 194 Кримінального Кодексу України (Умисне знищення або пошкодження майна вчинене шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом, або заподіяло майнову шкоду в особливо великих розмірах, або спричинило загибель людей чи інші тяжкі наслідки,- карається позбавленням волі на строк від трьох до п'ятнадцяти років).

 

21 лютого правоохоронці Національної поліції в Закарпатській області встановили осіб, які кинули пляшку із запальною сумішшю у будівлю закарпатської спілки угорців, унаслідок чого сталося задимлення. За словами глави Закарпатської облдержадміністрації Геннадія Москаля, зловмисниками виявилися громадяни Польщі, котрі були у складі праворадикальної партії "Фаланга", члени якої брали участь у бойових діях на сході України на боці "ЛНР" і "ДНР".

 

Додається, що 4 лютого, невідомий кинув пляшку із запальною сумішшю у вікно будівлі обласного офісу організації закарпатських угорців в Ужгороді.

 

Згодом Угорщина закликала ОБСЄ направити постійну місію ОБСЄ в Закарпатську область після того, як у вікно будівлі обласного офісу організації закарпатських угорців в Ужгороді невідомі кинули "коктейль Молотова".

 

Як повідомлялося, у грудні Угорщина також закликала ОБСЄ направити постійну місію ОБСЄ в Закарпатську область, через "напруженість" в регіоні.

схожі новини