Новини 2018-02-27 12:15

У МЗС України відреагували на підпал спілки угорців в Ужгороді

У міністерстві засудили "використання теми національних меншин як засіб розпалювання міжнаціональної ворожнечі із зовні".

Міністерство закордонних справ України рішуче засудило підпал приміщення Товариства угорської культури Закарпаття в Ужгороді. Про це повідомила прес-служба МЗС.

 

"Однозначно засуджуємо використання теми національних меншин як засіб розпалювання міжнаціональної ворожнечі із зовні. Україна й надалі рішуче протидіятиме всім спробам розхитати внутрішньополітичну ситуацію в державі, у тому числі на ґрунті міжнаціональних відносин", — йдеться у повідомленні.

 

У відомстві зазначили також, що правоохоронні органи вже розпочали розслідування і вживатимуть всіх необхідних заходів для оперативного розкриття цього злочину.

 

"Вчинений раніше акт вандалізму проти цього ж приміщення був оперативно розкритий правоохоронцями. Розслідування довело іноземний слід нападу, який був здійснений членами однієї із східноєвропейських радикальних організацій, підтримуваної російським агресором", — додали у МЗС. 

 

Нагадаємо, 27 лютого, о 3 годині ранку в Ужгороді сталася пожежа у будівлі офісу Товариства угорської культури "Закарпаття"(КМКС). За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 194 Кримінального Кодексу України. Згодом Міністерство закордонних справ Угорщини у зв’язку з другим за місяць підпалом спілки угорців в Ужгороді повідомило про виклик українського посла в Будапешті Любові Непоп. 

 

21 лютого правоохоронці Національної поліції в Закарпатській області встановили осіб, які кинули пляшку із запальною сумішшю у будівлю закарпатської спілки угорців, унаслідок чого сталося задимлення. За словами глави Закарпатської облдержадміністрації Геннадія Москаля, зловмисниками виявилися громадяни Польщі, котрі були у складі праворадикальної партії "Фаланга", члени якої брали участь у бойових діях на сході України на боці "ЛНР" і "ДНР".

 

Додається, що 4 лютого, невідомий кинув пляшку із запальною сумішшю у вікно будівлі обласного офісу організації закарпатських угорців в Ужгороді.

схожі новини