Новини 2018-02-28 21:07

СБУ оприлюднила запис розмови щодо відправлення найманців "Вагнера" у Сирію

В українській спецслужбі наголосили, що відповідна нарада відбулася в Генштабі Збройних сил РФ наприкінці лютого 2015 року.

Служба безпеки України в середу, 28 лютого, оприлюднила запис розмови між ватажком нелегальної приватної військової компанії "Вагнер" Дмітрієм Уткіним та працівником спецслужб Росії Ігорем, який називає себе "Листопад". Про це повідомляє прес-служба СБУ.

 

Згідно з повідомленням, зазначені особи обговорювали відправлення "Вагнера" у Сирії. 

 

"СБУ оприлюднює перші матеріали щодо використання спецслужбами РФ військових підрозділів під умовним найменуванням ПВК "Вагнера" у бойових діях за межами території Росії", – йдеться в повідомленні.

 

У відомстві наголосили, що відповідна нарада відбулася в Генштабі Збройних сил РФ наприкінці лютого 2015 року.

 

"Керівництвом Генштабу ЗС РФ вирішувалось питання щодо формату військового контингенту для відправлення до Сирійської Арабської Республіки на підтримку військ Б. Асада. Розглядалось два варіанти сухопутної операції: використання підрозділів регулярних військ РФ або так званих найманців – "ихтамнетов", пілотний проект яких був реалізований на території України", – заявили у спецслужбі.

 

Як зазначається, рішення було прийнято на користь ПВК "Вагнер".

 

"Ключовим аргументом "за" стала можливість приховування Генштабом ЗС РФ загибелі російських військовослужбовців під час бойових дій у Сирії для уникнення негативного суспільного резонансу", – додали в СБУ.

 

 

Нагадаємо, що міжнародне розвідувальне товариство InformNapalm назвало імена 26 російських найманців з нелегальної приватної  військової компанії "Вагнер", які, ймовірно, брали участь у конфліктах на Донбасі та в Сирії. 

схожі новини