Новини 2018-03-05 18:09

В усіх областях України відкриється виставка до 75-річчя УПА

Відкриття виставки відбулися уже в Луцьку, Дніпрі, Одесі, Тернополі, Чернігові, Ужгороді.

У всіх областях України відкривається виставка в рамках відзначення 75-річчя створення Української повстанської армії "УПА – відповідь нескореного народу". Про це повідомляє Український інститут національної пам'яті.

 

Вже відбулися відкриття в Луцьку, Дніпрі, Одесі, Тернополі, Чернігові, Ужгороді, планується відкриття в інших містах країни.

 

На 24 стендах у фотографіях, документах, картах та інфографіках представлено цілісну картину протистояння Організації українських націоналістів та Української повстанської армії з нацистським і комуністичним тоталітарними режимами під час Другої світової війни та повоєнний час.

 

 

"На виставці можна побачити матеріали, які зберігалися в справах, що їх енкаведисти збирали як трофейні матеріали після боїв з УПА, у кримінальних справах, які велися проти підпільників. Вони дають можливість реконструювати антинімецьку боротьбу УПА. Це тільки маленька частинка матеріалів, що зберігаються в нас та висвітлюють, що відбувалося в буремні роки Другої світової", – зазначив директор Галузевого державного архіву Служби безпеки України Андрій Когут.

 

 

Кандидат історичних наук, співробітник Інституту Леся Бондарук наголосила, що "уперше виставка про УПА показує всі етапи репресій радянської влади проти родин членів ОУН і УПА!".

 

"Окремою сторінкою у виставці розкрито продовження боротьби членів ОУН і УПА у радянських концтаборах. У експозиції розповідається про тих повстанців, що організовували найбільші повстання політичних в’язнів ГУЛАГу в Норильську, Воркуті та Кенгірі", – розповіла Бондарук.

 

Детальніше про графік відкриття виставки в регіонах можна дізнатися на сайті УІНП.

 

схожі новини