Новини 09:13

В Україні набув чинності закон про приватизацію держмайна

Зокрема, документ чітко встановлює термін до 11 місяців для об'єктів великої приватизації та 5 місяців для малої.

В Україні набув чинності закон про приватизацію державного майна. Документ 6 березня було офіційно опубліковано в парламентській газеті "Голос України".

 

Так, закон встановлює спрощену класифікацію об'єктів приватизації на об'єкти малої і великої приватизації; вимоги до покупців об'єктів приватизації та обмеження щодо їх участі у приватизації; відповідальність за недостовірність, неповноту представлених документів; розширено коло об'єктів, які можуть підлягати приватизації. У зв'язку з цим змінюється підхід до продажу малих і великих підприємств.

 

Водночас документ чітко встановлює термін до 11 місяців для об'єктів великої приватизації та 5 місяців для малої. Якщо вартість активів підприємства за останній рік перевищила 250 млн гривень, то це великий об'єкт приватизації, який буде продаватися з залученням радника. Вартість активів менше 250 млн гривень - це мала приватизація, яка буде проходити виключно на електронних платформах.

 

Крім того, закон встановлює чіткий порядок приватизації; вимоги до формування і затвердження переліків об'єктів, що підлягають приватизації; порядок прийняття рішення про приватизацію. Ініціювати приватизацію об'єктів зможуть державні органи приватизації, уповноважені органи управління, інші суб'єкти управління об'єктами державної власності або покупці.

 

Нагадаємо, 8 лютого глава Верховної Ради Андрій Парубій підписав законопроект про приватизацію держмайна. 

схожі новини