Новини 17:18

Від фолку до року. 11 пісень на вірші Шевченка

Тиждень.ua підготував добірку пісень українських виконавців на вірші Кобзаря.

У п'ятницю, 9 березня, в Україні відзначають 204-ту річницю з дня народження поета Тараса Шевченка. Цього дня в різних містах країни проходять різноманітні урочисті заходи, також традиційно відбулося вручення Національної премії імені Шевченка.

 

Тиждень.ua вирішив підготувати добірку пісень українських виконавців на вірші Кобзаря.

 

 

Піккардійська Терція — "Ой по горі роман цвіте"

 

Українська акапельна формація "Піккардійська Терція" 6 березня 2018 року презентувала пісню на вірш Тараса Шевченка "Ой по горі роман цвіте". Пісня увійшла у 15-ий студійний альбом, реліз якого відбувся  вересні 2017 року, напередодні 25-річчя гурту. Музику до твору написав Ігор Пелих, аранжуванням займався один із вокалістів "Піккардійської Терції" Андрій Капраль.

 

"Пригадую, ця пісня одразу запала мені в душу. Тоді, у 1994-му, ми не знали, що на музику вірш Шевченка поклав Ігор Пелих. Вже пізніше, у 2000-их, лідер гурту "Нічлава Блюз" Андрій Підлужний розповів про цей цікавий факт. А сам Ігор, помітивши, що пісня зачепила мене, тоді сказав: "Чуваки, якщо хочете – можете співати її". Я запам’ятав собі то і завжди хотів зробити аранжування..Згодом випадково знайшов ноти – і за два дні дописав усе, чого бракувало. Потім зрозумів, що ця пісня просто мала дозріти", — розповів про роботу над піснею Крапаль.

 

 

 

 

Тартак — "Косар"

 

Пісня "Косар" на слова Шевченка, яка отримала рок-звучання, увійшла в альбом "Ввічність" 2015 року. Лідер гурту Сашко Положинський розповів, що різні люди часто просили "Тартак" записати пісню на слова Шевченка. 

"Ми кілька разів пробували, та все ніяк не вдавалося – виходило надто пафосно і не зовсім щиро. Останню спробу зробив режисер Сергій Проскурня, коли хотів запросити Тартак до участі у фестивалі «Шевченко проРОК»... І от в момент, коли я проглядав текст «Косаря», у хлопців заграла саме та музична тема – такий збіг. Мені подобається, що в нас вийшло – нам вдалося у цій пісні зберегти впізнаваний тартаківській стиль, і текст Тараса Григоровича звучить тут цілком природно", — розповів Положинський для Music in Ua.

 

 

 

Кому Вниз — "Суботів"

 

Український готичний рок-гурт "Кому Вниз" має альбом під назвою "4: Шевченко", основою для створення якого стали відомі вірші Кобзаря. Гурт уже мав п’ять творів на слова Тараса Шевченка: "Микита Швачка", "До Основ’яненка", "Розрита могила", "Не нарікаю я на Бога" та "Суботів", що став найбільш відомим твором команди. До збірки “4" увійшли уривки: з "Княжни", "Хустини", "Холодного Яру", "У казематі" та з "Осії. Глави XIV".

 

 

 

Скрябін – "Мені однаково"

 

У 2001 році гурт "Скрябін" взяв участь у проекті "Кобзар. Нові акценти". У диск увійшло 14 пісень на слова Шевченка, виконані відомими українськими виконавцями. Андрій Кузьменко виконав пісню "Мені однаково", а також "Якось-то Йдучи Уночі".

 

 

 

 

Бандурбенд — "Думи мої, думи мої "

 

Харківський гурт "Бандурбенд", який грає у стилі роко-хопо-фанко-фолк, з елементами реггі та етніки, випустив пісню на вірш Шевченка "Думи мої, думи мої".

Група популяризує українські народні пісні надаючи їм нового сучасного звучання, тому учасники "Бандурбренду" вирішили виконати й вірші Шевченка у фолк обробці.

 

 

 

 

 

Мертвий півень — "Садок вишневий"

 

Львівський рок-гурт "Мертвий півень" надав рок-звучання ліричній поезії. Вірш "Садок вишневий", знайомий кожному ще зі школи, отримав дещо грайливу форму та міг би стати саундтреком для сучасних вечорниць. 

 

 

 

 

Kozak System — "Гайдамацька"

 

Український гурт "Kozak System", який виник у 2012 році, у дебютному альбомі "Шабля" також використав поезію Шевченка. Так, до альбому ввійшла пісня під назвою "Гайдамацька" на слова Кобзаря.

 

 

 

 

Фома та гурт Мандри — "Думи Мої"

 

Гурт "Мандри" на чолі із Сергієм "Фомою" Фоменком виконали у стилі реггі-госпела пісню "Думи мої" на вірші Шевченка. Кліп було створено з живопису, малюнків, графіки та рукописів Кобзаря.

Автором музики і режисером кліпу виступив Сергій Фоменко, комп'ютерну графіку та монтаж забезпечив Ігор Загребнюк. Пісня увійшла до альбому "Час Летить" гурту "Мандри".

 

 

 

 

Хочу ЩЕ! — "Тополя"

 

Пісня для музичного відео гурту Хочу ЩЕ! "Тополя" була написана на основі однойменного вірша Шевченка. Над її створенням працювала також львівська бандуристка Христина Валович. Зйомки за режисурою Сергія Дядка відбувалися на території Українських Карпат неподалік від курортного містечка Східниця, що на Львівщині, а також у промзоні старого Львова.

За сюжетом кліпу, "Тополя" розповідає сумну історію кохання, у якій дівчина відпустила свого коханого на війну, а він не повернувся з фронту.

 

 

 

Трансформер — "Калина"

 

Полтавський гурт "Транс-формер" має пісню на слова Шевченка "Калина" (або "Зацвіла в долині"), яка у 2006 році потрапила до диску "Кобзар фореве". На ньому також були пісні гурті "Кому вниз", "Гайдамаки", "Мертвий півень". Пісня була створена безпосередньо до фестивалю, який проходив у Каневі у 2005 році і був присвячений дню перепоховання Шевченка.

 

 

 

 

Проект Тричі "ПоНеДілОК"— "Ой, вигострю товариша"

Тричі — це музичний проект, до якого долучилися Сашко Положинський (Тартак), Едуард Приступа (НеДіля) та Орест Криса (Татхаґата). За ініціативою Криси і виник цей союз, тому і більшість пісень написані сваме ним. Окремі композиції покладені на вірші Тараса Шевченка, Богдана-Ігоря Антонича, Михайла Яцківа і Володимира Пономарьова. 


Усі твори для платівки "ПоНеДілОК" робилися без огляду на те, як пісні сприйматимуть на радіо, тому кожен з учасників формації постав у Тричі в доволі несподіваній іпостасі. 
 

 

 

 

схожі новини