Новини 12:23

"Замах на Скріпаля - безрозсудна поведінка Путіна". Глава МЗС Британії прокоментував отруєння екс-розвідника

За словами Бориса Джонсона, отруєння екс-агента це сигнал всім, хто проявляє незгоду в умовах репресій у путінській Росії.

Міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон в авторській колонці американського видання The Washington Post заявив, що застосування нервово-паралітичної речовини під назвою "Новачок" для отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки у місті Солсбері, є наслідком "безрозсудної поведінки" президента Влідіміра Путіна.

 

"Якщо російська держава готова до розгортання заборонної зброї у британському місті, що становить незаконне застосування сили проти Сполученого Королівства, то Кремль явно бажає діяти без обмежень. Сумна правда в тому, що те, що сталося в Солсбері, могло статися де завгодно. Я трактую цей інцидент як частину шаблону безрозсудної поведінки президента Володимира Путіна", - підкреслив очільник МЗС.

 

За словами Джонсона, Росія порушила положення Конвенції про хімічну зброю, коли застосувала нервово-паралітичну речовину під назвою "Новачок" для отруєння екс-полковника ГРУ.

 

"Наші експерти ідентифікували зброю,яка була використана у Солсбері 4 березня, як нервово-паралітичну речовину четвертого покоління, відомої під назвою "Новачок", яка призначена  для ураження центральної нервової системи, та яка спричиняє затяжну смерть. Британський уряд зробив єдиний вірогідний висновок: російська держава намагалася скоїти вбивство у британському місті, використовуючи смертоносний агент, заборонений відповідно до Конвенції про хімічний зброю", - відзначив він.

 

Крім того, британський міністр наголосив, що між анексією Криму, кібератаками на Україну та нападом у Солсбері можна простежити спільні ознаки.

 

"Спільним, що об'єднує отруєння у Солсбері, анексією Криму, кібератаки в Україні, хакерську атаку на парламент Німеччини та втручання Росії у закордонні вибори є безрозсудне нехтування Кремлем основними міжнародними правилами".

 

Також він додав, що отруєння екс-агента це "сигнал всім, хто проявляє незгоду в умовах репресій у путінській Росії, які посилюються"

 

"Меседж однозначний: ми знайдемо вас, ми зловимо вас, ми вб'ємо вас", - прокоментував атаки Кремля на колишніх російських розвідників.

 

Раніше Велика Британія вирішила заблокувати російський проект заяви Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй для преси щодо отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки. 

 

У свою чергу, у Білому домі заявили про солідарність з Великою Британією щодо відповідальності Росії за використання нервово-паралітичної речовини  проти колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки.

 

Також прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що країна шукає інші країни для постачання газу в рамках обмежувальних заходів проти Росії через отруєння нервово-паралітичною речовиною колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки у Солсбері.

 

14 березня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що Лондон призупиняє усі контакти з Росією через можливу причетність Москви до отруєння.

 

Нагадаємо, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Зокрема раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. Спецслужба Росії використала сильнодіючий синтетичний наркотик фентаніл, дія якого значно сильніше за дію героїну, під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві на Дубровці в 2002 році.

 

Згодом стало відомо, що прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей, виступаючи перед депутатами Палати громад, повідомила про високу вірогідність причетності Росії до замаху на колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочку. За її словами, Скріпаль та його донька були отруєні нервово-паралітичною речовиною "Новичок" військового типу, яку розробляла Росія. Зокрема, в уряду Британії дві версії – або це пряма дія РФ, або російський уряд дозволив хімічній зброї потрапити у руки інших людей. На заяви Лондону щодо причетності Росії до отруєння екс-розвідника відреагував увесь Захід та Сполучені Штати.

 

Уночі 14 березня сплив термін ультиматуму, який висунула прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей Росії у зв'язку з отруєнням нервово-паралітичним газом екс-полковника ГРУ Сєргєя Скріпаля та його доньки. Згодом 29 союзників НАТО ухвалили заяву, в якій запропонували підтримку Британії після нападу в Солсбері, а також закликали РФ дати роз'яснення у справі отруєння колишнього російського шпигуна.

 

схожі новини