Новини 12:59

Борис Джонсон прокоментував рішення Росії про висилку британських дипломатів

За словами міністра, Росія стає все більш самотньою і ізольованою

Голова британського МЗС Борис Джонсон назвав дзеркальну відповідь Росії на висилку її дипломатів з Великої Британії «безглуздою», адже це рішення може мати негативні наслідки лише для співвітчизників Владіміра Путіна. Відповідний коментар Джонсона у неділю, 18 березня, опублікувала британська газета The Sun.

 

За словами міністра, Росія стає все більш самотньою і ізольованою.

 

"Ці непотрібні заходи вдарять лише за простими росіянам, оскільки віднімуть у них нешкідливу можливість вивчити англійську або запросити візу", - підкреслив британський міністр закордонних справ. Він також зазначив, що на відміну від Великобританії, у Путіна немає "друзів" серед інших країн.

 

Як повідомлялося, 15 березня міністр закордонних справ РФ Сєргєй Лавров заявив, що Москва у відповідь на дії Лондона незабаром вишле з Росії британських дипломатів. 

 

16 березня міністр закордонних справ Великої справ Британії Борис Джонсон заявив, що, ймовірно, президент Росії Владімір Путін особисто віддав наказ застосувати нервово-паралітичну речовину "Новачок" для отруєння колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки 

 

Нагадаємо, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Зокрема раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. Спецслужба Росії використала сильнодіючий синтетичний наркотик фентаніл, дія якого значно сильніше за дію героїну, під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві на Дубровці в 2002 році.  Експерт з питань хімічної зброї Хеміш де Бреттон-Гордон заявив, що нервово-паралітична речовина "Новачок" була виготовлена у російському місті Шихани (Саратівська область), де знаходиться військовий науково-дослідницький центр РФ. 

 

15 березня, стало відомо, що Велика Британія має намір відправити міжнародним експертам Організації із заборони хімічної зброї речовину, якою отруїли колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочку. Борис Джонсон сказав, що експерти в ОЗХЗ, яка базується в Нідерландах, матимуть змогу перевірити матеріали британських слідчих.

схожі новини