Новини 15:36

Путін пообіцяв до кінця року повністю витягти країну з кризи

Економіка Росії вийде з кризи і повністю компенсує втрати - до початку 2012 року. Про це заявив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін, представляючи в Держдумі звіт уряду за 2010 рік.

"Починаючи з липня 2009 року у нас відновилося економічне зростання. У 2010 році ВВП Росії збільшилося на 4% - найвищий показник серед країн великої"вісімки". Прогноз на поточний рік - зростання близько 4,2%", - сказав Путін.

"Для довідки можу сказати, що в першому кварталі (поточного року) - 4,4%", - додав він.

За словами Путіна, це означає, що до початку 2012 року "російська економіка в повному обсязі компенсує втрати, викликані кризовим спадом".

"Раніше лунали прогнози, що економіка відновиться до 2013, у 2014 році. Ми зробимо це значно раніше. І за цим твердженням стоять не благі побажання, а чіткі, обгрунтовані розрахунки", - відзначив глава російського уряду.

Крім того прем'єр вважає, що до 2020 року Росія повинна увійти до п'ятірки найбільших економік світу.

"За майбутнє десятиліття треба збільшити продуктивність праці мінімум в два рази. А в ключових галузях російської економіки - у 3-4 рази. Підняти частку інноваційної продукції в загальному обсязі виробництва з сьогоднішніх 12% до 25-35%. Росія повинна увійти до числа п'яти провідних світових економічних держав при ВВП в 35 тисяч доларів на людину", - сказав він.

При цьому прем'єр визнав, що ситуація по країні «різна».

Тим часом західні ЗМІ повідомляють про те, що високий рівень інфляції на тлі інтенсивного зростання економіки Китаю може спричинити нову фінансову кризу в країні.

У той же час ситуацію на світових ринках дещо погіршило пониження довгострокового рейтингу США зі «стабільного» на «негативний».

схожі новини