Новини 20:23

В ЄС визнали факт проведення реформ в Україні, проте хочуть бачити більше рішучості - Могеріні

Наполегливішої праці зокрема очікують у сфері боротьби з корупцією.

Високий представник Європейського Союзу з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні говорить, що в ЄС визнають факт проведення в Україні ряду реформ, але очікують більшої рішучості у продовженні роботи, особливо у сфері боротьби з корупцією.Про це вона заявила сьогодні на прес-конференції після завершення засідання Ради ЄС з питань закордонних справ, на якому обговорювалося українське питання.«Ми обговорили нашу підтримку процесу реформ в Україні. Ми визнаємо, що було ухвалено декілька реформ, особливо наприкінці минулого року, які були дуже доречними. Це реформа в енергетичному секторі, пенсійна реформа, декілька інших. Але є також інші сфери, де робота була зроблена, але ми хотіли б бачити більше рішучості», - заявила Могеріні.

 

При цьому вона зазначила, що в ЄС «також відомо, що заохочувати до проведення реформ – це одна справа, проводити реформи – інша».«Це ще більш складно, особливо в країні, яка має конфлікт на своїй території та вступає у виборчий етап. Нам це дуже добре відомо, але ми висловили, і я це зробила особисто дуже відкрито – очікування президенту та прем’єр-міністру України, що особливо повинна продовжуватися антикорупційна робота із заснуванням Вищого антикорупційного суду, зі скасуванням необхідності для антикорупційних активістів заповнювати електронні декларації», - розповіла Могеріні.

 

Також є інші кроки, щоб консолідувати реформи, які, як сказала Могеріні, «потрібні не ЄС, а українським громадянам».

 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що віце-президент Єврокомісії Федеріка Моґеріні повідомила, що Україна може отримати перший транш в рамках нової програми макрофінансової допомоги до кінця поточного року.


 

схожі новини