Новини 2018-03-24 12:50

Засуджений у РФ українець Сизонович заявив про потребу у лікуванні через численні побиття

Зокрема, українець скаржиться на головний біль, який з'явився у нього після застосувань різних тортур, у тому числі за допомогою електричного струму.

Консул України в російському Новосибірську Діана Іванова заявила, що засуджений у Росії за звинуваченням у підготовці терактів в Ростовській області громадянин України Олексій Сизонович після затримання зазнав тортур та потребує обстеження. Про це повідомляє Радіо Свобода.

 

 За іі словами, зустріч з Сизоновичем відбулася вперше за півтора роки від часу затримання.

 

Зокрема, засуджений українець скаржиться на головний біль, який з'явився у нього після застосувань різних тортур, у тому числі за допомогою електричного струму. 

 

"Він сказав, що зараз у нього все більш-менш нормально. Але мучить головний біль. І виникає питання звідки він узявся… Як Олексій Іванович мені розповів, у той час, коли він перебував у Ростові-на-Дону його сильно били. Били так, що двічі він був в стані клінічної смерті. Він сказав, що до нього застосовувалися тортури в тому числі і електричним струмом", - зауважила консул.

 

Також вона наголосила, що у Сизоновича є ущільнення у районі шиї.

 

"Він сказав, що це у нього давно, ще з армії, і воно йому не заважало. А ось після цих всіх подій, які з ним відбулися, після того, як його сильно били, воно почало збільшуватися, рости, і його почало це турбувати. Він підійшов до тюремного лікаря, у них на території є свій лікар, лікар подивився, записав його в книгу і сказав, що потрібно звернутися до фахівця. І ось уже більше місяця він чекає цього фахівця", – додала вона.

 

Відзначається, що консул написала заяву з вимогою обстеження українського ув'язненого, і у разі необхідності зробити операцію.

 

"Я ще збираюся звернутися з цього приводу до уповноваженого з прав людини по Іркутській області, щоб він проконтролював. Якщо рішення не буде, або воно буде затягуватися, тоді, звичайно, доведеться виходити на Москву і на Київ, - підсумувала вона.

 

Нагадаємо, 4 вересня 2017 року засуджений у Росії український пенсіонер Олексій Сизонович відкликав апеляцію на вирок суду, який призначив йому 12 років колонії суворого режиму за начебто підготовку теракту. Відповідний вирок уже не можна буде оскаржити в Європейському суді з прав людини.

 

Як повідомлялось, 31 липня 2017 року, Північно-Кавказький окружний військовий суд РФ засудив українця Олексія Сизоновича до 12 років колонії суворого режиму. У суді визнали, що Сизонович винний у підготовці терактів в Ростовській області.

 

Нагадаємо, 28 липня 2017 року у РФ державний обвинувач попросив Північно-Кавказький окружний військовий суд призначити громадянину України Олексію Сизоновичу, обвинуваченому в підготовці терористичних актів на території України і Росії, 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму і штраф в 250 тис. руб.

 

За версією слідства, Сизонович і невідомий чоловік в квітні 2014 року в Києві створили організовану групу, домовившись про вчинення терористичних актів в Росії і Україні. В кінці травня 2016 року Сизонович нібито отримав вказівку поїхати в місто Кам’янськ-Шахтинський (Ростовська область), щоб оглянути і сфотографувати місцевий вокзал, а також визначити місце для закладки вибухових пристроїв. На цьому вокзалі планувався теракт у вересні того ж року. Підсудний був затриманий працівниками правоохоронних органів. Він пенебуває під вартою з 28 вересня 2016 року.

 

Також, крім звинувачення в підготовці терактів в Ростовській області, за версією російських слідчих, до цього Сизонович нібито підривав поїзди на території Луганської області, контрольованої бойовиками ОРЛО, був схоплений там бойовиками, а через місяць його затримали російські прикордонники.

 

схожі новини