Новини 16:35

МЗС Польщі заявило, що Варшава не намагається вибирати героїв для Києва

Заступник міністра додав, що президент Польщі, відправивши "історичний" закон на оцінку Конституційного суду і так "спромігся на те, на що не спромігся Порошенко".

В Міністерстві закордонних справ Польщі заявили, що будь-які звинувачення Варшави у щодо її бажання обирати героїв для України є невиправдини. Про це повідомляє видання Wpolityce.

 

"Думка про те, що Варшава хоче вибирати Україні героїв чи впливати на зміст українських підручників з історії є цілковито невиправдана" - заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький.

 

Але, за словами Ціхоцького, Польща у будь-якому випадку не погодиться на те, щоб у поляків відібрали право на поховання їхніх близьких.

 

Окрім цього, на питання чому не було створено міжурядову групу щодо історично-правового діалогу з Україною, Ціхоцький відповів, що Київ не зацікавився пропозицією Польщі створити "політичний механізм для врегулювання всіх питань, щодо яких обидві сторони мають свої очікування або претензії, такі як пошук тлінних останків, ексгумації, святкування або повернення культурних благ".

 

"Тим більше, що коли у 2015 році в Україні був прийнятий пакет історичних законів, ніхто не запропонував нам жодної двосторонньої комісії, хоча за ці два роки Варшава неодноразово за допомогою політичних каналів звертала увагу на ці закони, просила врахувати наші застереження" – підкреслив Ціхоцький.

 

Також заступник міністра додав, що президент Польщі Анджей Дуда, відправивши "історичний" закон на оцінку Конституційного суду і так "спромігся на те, на що не спромігся його український президент Петро Порошенко".

 

Нагадаємо, міністр юстиції та генеральний прокурор Польщі Збігнєв Зьобро заявив, що одне з положень польського закону про Інститут національної пам'яті (ІНП) є неконституційним.

 

Польський закон про Інститут національної пам’яті, що передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту, набрав чинності 1 березня.

 

Як повідомлялося, президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

схожі новини