Новини 2018-03-26 12:18

Екс-генсек НАТО заявив, що напад Росії на Україну можна було передбачити

За словами колишнього очільника Альянсу Андерса Фоґ Расмуссена, НАТО повинно було серйозніше сприйняти заяви Путіна на саміті НАТО-Росія у Бухаресті 2008 року.

Колишній генеральний секретар Північноатлантичного  альянсу Андерс Фоґ Расмуссен заявив, що НАТО могло передбачити те, що сталося у 2014 році, коли було здійснено напад на Україну. Про це йдеться в ефірі польського телеканалу TVP Info.

 

За словами екс-очільника Альянсу,  нотатки з саміту НАТО-Росія у Бухаресті 2008 року підтвердили, що заяви президента РФ Владіміра Путіна на тему України та Криму були подібними до того, про що він говорив публічно після незаконної анексії Криму.

 

"Нещодавно я переглянув старі нотатки з саміту НАТО-Росія у Бухаресті, що відбувся 2008 року, і побачив, що заяви Владіміра Путіна на тему України та Криму були подібними до того, про що він говорив публічно після незаконної анексії Криму Росією. Якби ми тоді його слова сприйняли серйозно, то, можливо, могли би передбачити те, що сталося у 2014 році, коли було здійснено напад на Україну", - відзначив він.

 

Також Расмуссен наголосив, що президент Польщі Лех Качинський застерігав раніше про дії Росії щодо Грузії та України.

 

Зокрема, у 2008 році Качинський приїхав до Грузії через вторгненням РФ на грузинську державу та підкреслив, що "спочатку буде Грузія, потім буде України, а потім можуть бути держави Балтії та Польща".

 

"Лех Качинський мав рацію щодо України, натомість три країни Балтії добре захищені НАТО", - запевнив екс-генсек.

 

"Ми допоможемо союзникові, на якого напала Росія. Ми посилили нашу територіальну оборону завдяки розгортанню сил не тільки у країнах Балтії, але також у Польщі, тому Путін не наважиться навіть подумати про напад на ці країни", - додав він.

 

Нагадаємо, 21 березня президент Петро Порошенко заявив, що у найближчі десять років Україна планує стати членом Північноатлантичного альянсу.

 

Як повідомлялось, 10 березня стало відомо, що НАТО надало Україні статус країни-аспіранта. Північноатлантичний альянс заявив, що визнає прагнення України бути повноцінним членом в даній організації. 

схожі новини