Новини 2018-03-26 14:31

Могеріні провела консультації з відкликаним послом ЄС у Росії

У Єврокомісії наголошують, що відкликання посла - це не символічний жест, а виключне рішення, яке було прийняте на високому рівні.

Високий представник Європейського Союзу з питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні провела консультації з послом ЄС в Москві Маркусом Едерером щодо отруєння Сєргєя Скріпаля та його доньки у Солсбері.


Про це повідомила речниця Єврокомісії Майя Косьянчич на прес-конференції у Брюсселі.


"Федеріка Могеріні вчора провела консультації з паном Едерером, і він продовжить інституційні консультації в найближчі дні, тоді ми зможемо надати більш точну інформацію", - зазначила Косьянчич.


Вона також нагадала, що минулого тижня лідери ЄС на саміті обговорювали можливі подальші кроки щодо Росії на національному рівні, але це вирішуватиме кожна країна окремо.


"На цьому етапі я не можу прогнозувати, скільки часу триватимуть консультації. Вони триватимуть стільки часу,скільки буде необхідно", - сказала Косьянчич.


Речниця також підкреслила, що відкликання посла ЄС – це не символічний жест, а виключне рішення, яке було прийняте на високому рівні.

 

Нагадаємо, 23 березня лідери Європейського союзу повідомили, що відкликають для консультацій посла ЄС в Росії Маркуса Едерер через отруєння екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки на території Великої Британії. 

 

Згодом стало відомо, що Сполучені Штати Америки і до 20 країн Європейського Союзу заявили про намір видворити російських дипломатів через отруєння нервово-паралітичної речовиною "Новичок" колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у Солсбері.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Зокрема раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. 

 

схожі новини