Новини 2018-03-27 12:32

"11 друзів Росії". ЗМІ оприлюднили список країн ЄС, які не приєдналися до висилки дипломатів РФ

Зазначається, що держави, які мають міцні зв'язки з Москвою, не мають наміру висилати російських представників.

11 країн Європейського Союзу не приєдналися до інших країн-членів щодо рішення про видворення російських дипломатів на знак солідарності з Великою Британією через отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новичок" колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у Солсбері. Про це повідомляє  брюссельське видання EUobserver.

 

Зокрема, у вівторок, 27 березня, список включає Австрію, Бельгію, Болгарію, Кіпр, Грецію, Ірландію, Люксембург, Мальту, Португалію, Словаччину та Словенію.

 

У свою чергу, деякі держави, як стверджує видання, приєднаються до більшості країн ЄС у найближчий час.

 

Зазначається, що Бельгія досі зважує, кого зі 140 російських дипломатів, акредитованих на двосторонній місії в країні та посольствах ЄС і НАТО, можна видворити.

 

Так, міністр закордонних справ Ірландії Саймон Ковні пообіцяв "вжити відповідних заходів", щоб "проявити солідарність з найближчим сусідом".

 

Водночас Міністерство закордонних справ Словаччини повідомило, що "розвиток ситуації, а також відповідь Росії на заклики країн ЄС вплинуть на подальші кроки, які країна готова розглянути".

 

Крім того, Португалія не планує видворення росіян, заявляючи, що надає перевагу спільним діям на рівні 28 країн ЄС, а не двостороннім крокам.

 

"Португалія вважає, що координація на рівні Європейського Союзу є найефективнішим засобом для реагування на серйозність нинішньої ситуації", - йдеться у повідомленні.

 

Також інші країни ЄС, які мають міцні зв'язки з Москвою, також оголосили, що не мають наміру висилати російських дипломатів.

 

Раніше міністр закордонних справ Австрії Карін Кнайссль заявила, що Відень наразі має сумніви щодо причетності Росії до отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новичок" колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у Солсбері. За її словами, Австрія не висилатиме російських дипломатів, як інші країни Євросоюзу.

 

Нагадаємо, 26 березня низка країн заявила про видворення російських дипломатів через отруєння екс-розвідника, а саме: Україна заявила про видворення 13 російських дипломатів; Польща висилає чотирьох російських дипломатів; США вирішили вислати 60 російських дипломатів та закрити російського консульства в Сіетлі; Канада вирішила вислати чотирьох розвідників Росії під дипломатичним прикриттям; Італія заявила про видворення двох російських дипломатів; Чехія висилає трьох працівників російської розвідки, які працюють під дипломатичним прикриттям; Нідерланди висилають двох працівників російських спецслужб; Данія також вирішила вислати двох дипломатів; Німеччина повідомила про висилання чотирьох російських дипломатів; Естонія вирішила вислати військового аташе РФ; Франція вирішила видворити чотирьох російських дипломатів; Румунія - одного;  Хорватії оголосить персоною нон грата одного російського дипломата; Швеція також прийняла рішення вислати одного дипломата; Латвія видворяє другого секретаря посольства Росії та включає є в чорний список керівника представництва російської компанії в країні; Литва повідомила про вислання трьох російських дипломатів; Фінляндія - одного дипломата РФ; Албанія - двох; Міністерство закордонних справ Іспанії заявило, що уряд видворяє двох російських дипломатів; водночас у МЗС Угорщини вирішили вислати одного російського дипломата.

 

схожі новини