Новини 20:16

Справа Майдану. Суд дозволив ГПУ розпочати розслідування проти екс-заступника глави МВС

У ГПУ зазначили, що спецрозслідування вже здійснюється відносно екс-президента Віктора Януковича, голови СБУ Олександра Якименка та його першого заступника Володимира Тоцького.

Печерський райсуд Києва в середу, 28 березня, дозволив спеціальне розслідування проти колишнього заступника міністра внутрішніх справ Віктора Ратушняка у рамках кримінального провадження щодо організації розстрілів на Майдані у лютому 2014 року. Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

 

"(Задоволено клопотання) про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні за підозрою колишнього заступника Міністра внутрішніх справ України В. Ратушняка в організації у складі організованої злочинної групи перевищення влади та службових повноважень працівниками правоохоронних органів з метою перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, що призвело до масових жертв серед мітингувальників, тобто до настання тяжких наслідків, організації умисних вбивств та замахів на умисні вбивства учасників масових акцій протесту в центральній частині міста Києва у період з 18.02.2014 по 20.02.2014 та терористичного акту 20.02.2014 на вулиці Інститутській у м. Києві", – йдеться в повідомленні.

 

У ГПУ зазначили, що спеціальне досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні на підставі рішення суду вже здійснюється відносно інших колишніх високопосадовців (членів організованої злочинної групи) – екс-президента Віктора Януковича, голови Служби безпеки України Олександра Якименка та його першого заступника Володимира Тоцького.

 

Як повідомлялось 20 листопада, Міжнародна поліцейська організація "Інтерпол" зняла з міжнародного розшуку екс-очільника Міністерства внутрішніх справ Віталія Захарченка та його колишнього заступника Віктора Ратушняка.