Новини 17:47

Справа Балуха. Політв'язня перевели у камеру з постійним відеонаглядом

За інформацією адвоката, Балух продовжує голодування, яке оголосив 19 березня на знак протесту з винесеним йому вироком.

В анексованому Криму українського політв’язня Володимира Балуха перевели з одиночної камери в іншу, де він перебуває під постійним відеоспостереженням. Про це повідомили правозахисники групі після відвідування незаконного затриманого.

 

За інформацією адвоката, Балух продовжує голодування, яке оголосив 19 березня на знак протесту з винесеним йому вироком. У новій камері, куди перевели активіста, у Балуха є сусід, якому робітники СІЗО приносять домашню їжу. Затриманий сильно схуд і змарнів.

 

"Балух розцінює такі дії, як форму знущання і спробу змусити його вийти з голодування. І до початку голодування до активіста в камеру приходили співробітники СІЗО, які намагалися його відмовити від голодування", - зазначили правозахисники.

 

Нагадаємо, Ірина Геращенко висловила занепокоєність стосовно голодування оголошеного засудженим в анексованому Криму українським активістом Володимиром Балухом і заявила

 

Як повідомлялося, 19 березня в окупованому Криму засуджений український активіст Володимир Балух оголосив безстрокове голодування. 

 

14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

 

Як повідомлялось, 16 січня в окупованому Криму  Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів.

 

Міністерство закордонних справ України (МЗС) вимагає від Російської Федерації (РФ) допустити лікарів до політв'язня Володимира Балуха, якого незаконно утримують в СІЗО окупованого Сімферополя. Стан здоров’я Балуха тяжкий, проте необхідної медичної допомоги ув’язнений не отримує.

схожі новини