Новини 2018-04-03 08:45

Скандал із Facebook. Цукерберг повідомив, коли вирішать проблеми з витоком даних

За словами засновника соцмережі, зараз у відділі безпеки особистих даних користувачів в компанії працює близько 10 тис. осіб.

Засновник Facebook Марк Цукерберг повідомив, що на усунення проблеми з витоком даних понад 50 млн користувачів соцмережі піде кілька років. Про це він сказав в інтерв'ю виданню Vox.

 

"Мені шкода, що я не можу вирішити всі ці проблеми за три або шість місяців. Я думаю, що реальність така, що рішення деяких питань займе набагато більше часу", – заявив Цукерберг.

 

За його словами, зараз у відділі безпеки особистих даних користувачів в компанії працює близько 10 тис. осіб, а до кінця року їх кількість збільшиться до 20 тис.

 

Як зазначається, через скандал з витоком даних в останні тижні компанія Facebook втратила майже 100 млрд дол. ринкової вартості. Сам Цукерберг втратив більше 5 млрд дол.

 

Нагадаємо, 17 березня стало відомо про те, що фірма Cambridge Analitica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, незаконно отримала дані 50 млн користувачів Facebook. Ці дані використовувалися для з'ясування політичних уподобань виборців і показу їм політичної реклами.

 

23 березня слідчі британського управління із захисту інформації (Information Commissioner's Office, ICO) провели обшуки в офісах компанії Cambridge Analytica, яку звинувачують у несанкціонованому зборі даних користувачів Facebook з метою впливу на вибори США у 2016 році.

 

Згодом,25 березня розробник та очільник найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг опублікував у шістьох національних газетах Британії вибачення за скандал з витоком даних користувачів. 

 

Крім того, 26 березня  Федеральна торговельна комісія (FTC) США повідомила, що проводить "непублічне" розслідування щодо компанії Facebook, яке пов'язаного з витоком даних користувачів. За даними ЗМІ, FTC почала перевірку компанії Facebook Inc. щодо можливих порушень укладеної з відомством угоди про конфіденційність. FTC має намір з'ясувати, чи соцмережа дозволяла скандальній британській аналітичній компанії Cambridge Analytica отримувати персональні дані користувачів. Cambridge Analytica проводила аналіз даних понад  51 млн громадян, які є користувачами Facebook. Комісія підозрює, що використані дані могли призначатися для президентської кампанії в США 2016 року.

схожі новини