Новини 09:21

Справа проти Холодницького. ЗМІ розповіли, про що йдеться в скарзі Ситника

Зокрема, у скарзі повідомляється про втручання глави САП щодо нардепа Логвинського, бізнесмена Бахматюка, мера Одеси Труханова, екс-голови НАЗК Корчак та помічника Ляшка.

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник подав до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів дисциплінарну скаргу щодо глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, у якій вказані епізоди втручання керівника САП у низку справ. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на джерело.

 

Зокрема, як зазначається, у скарзі йдеться про втручання Холодницького щодо нардепа Георгія Логвинського, бізнесмена Олега Бахматюка, мера Одеси Геннадія Труханова, екс-голови НАЗК Наталії Корчак та помічника Олега Ляшка Олександра Богачова.

 

"Записано розмову Холодницького з депутатом Георгієм Логвинським ("Народний Фронт"), який проходить по трьох провадженнях НАБУ, в одному з них фігурує один заступник Мін’юсту Наталія Бернацька", – йдеться в повідомленні.

 

За даними видання, на записах Логвинський питає про хід слідства у цих справах, на що Холодницький відповідає, що "повністю контролює ситуацію і що повідомить Логвінського про подальші дії".

 

"Потім Холодницький викликав прокурора Сергія Козачину, який повідомив, що бачить підстави для повідомлення про підозру. На це Холодницький сказав, що не хоче сваритися з Логвинським, бо той прикривається відносинами з Джемілєвим і Чубаровим, а також має зв’язки в ПАРЄ, Кнесеті та посольстві Ізраїлю. При цьому Холодницький вживав чисельні нецензурні вислови та антисемітські випади", – пише Українська правда.

 

За інформацією видання, Холодницький спробував переконати Козачину про безперспективність справ проти Логвинського та про необхідність прийняти рішення у справах, які би гарантували потрібний нардепу розвиток подій.

 

"Записано розмову щодо двох проваджень, в яких фігурує Олег Бахматюк. Перше – це надання НБУ в порушення норм законодавства стабкредиту "ВАБ Банку" під заставу нерухомості. Друге – це зловживання чиновників ДФС , що дозволило холдингу "Авангард" заволодіти 1 млрд як незаконного відшкодування ПДВ", – зазначається в повідомленні.

 

Згідно з повідомленням, Холодницький вимагав від прокурора Козачини надати інформацію про хід слідства начебто через погрозу Бахматюка провести акції протесту під САП. Крім того, глава САП вимагав від свого підлеглого Кривенка передати справу Бахматюка іншому органу, забравши в НАБУ.

 

"Хоча тільки НАБУ підслідна стаття, за якою було відкрито провадження. 7 березня Холодницький визначив підслідність цієї справи за Нацполіцією", – йдеться в матеріалі.

 

Крім того, записані розмови керівника САП щодо мера Одеси Геннадія Труханова.

 

"Зокрема, попри запевнення заступника САП Кривенка у достатності доказів для повідомлення Труханову про підозру, Холодницький надав йому незаконну вказівку про непритягнення Труханова до відповідальності", – стверджується в повідомленні.

 

Як зазначається, Холодницький був обізнаний про графік переміщення осіб, які проходять по справі Труханова, що "підтверджує факти його позапроцесуального спілкування з ними".

 

У видані додали, що Холодницький також давав вказівки Кривенку щодо непроведення активних слідчих дій у справі Труханова.

 

Крім того, згідно з матеріалом, у записаній розмові щодо колишньої глави НАЗК Наталії Корчак йдеться про невнесення нею в декларацію права користування автомобілем.

 

"Зокрема, Холодницький заслухав прокурора в цій справі Андрія Довганя, після чого заступник Холодницького Кривенко повернув детективам НАБУ без погодження клопотання про виїмку в готелі у селі Шешори Івано-Франківської області, де проживала Корчак", – пише Українська правда.

 

Водночас у виданні додали, що ще один епізод стосується розслідування проти помічника Олега Ляшка Олександра Богачова, якого підозрюють у пропонуванні хабара в. о. міністра охорони здоров’я Уляні Супрун у змові з мером Вишневого Іллі Діковим.

 

"Холодницький попередив заступника директора ТОВ "Акварелі Девелопмент Холдінг" Сергія Кафтя про можливі обшуки, розголосив деталі провадження, підбурював до дачі неправдивих свідчень, надав інструкції про те, що він має говорити під час допиту", – йдеться в повідомленні.

 

За даними УП, записано, як Холодницький у розмові з прокурором Романом Симківим, вживаючи нецензурну лайку та принижуючи підлеглого, сказав прокурору, що Кафтя є його другом. Крім того, Холодницький дав вказівку Симківу покарати детективів НАБУ, які допитали Кафтя без його відома.

 

Як повідомляється, Холодницький також дізнався, що детектив НАБУ без його відома погодив у САП чотири клопотання про обшуки в офісі "Акварелі Девелопмент Холдінг".

 

"Холодницький доручив своєму заступнику Кривенку подзвонити судді та наказати не розглядати ці клопотання. Кривенко пообіцяв Холодницькому подзвонити о 8 ранку голові Соломянського суду з цього питання", – зазначає видання.

 

Крім того, наголошується, що наступного дня детектив НАБУ не зміг отримати ухвалу про обшуки в офісі "Акварелі Девелопмент Холдінг", бо "заступник суду отримала дзвінок від Кривенка з проханням не видавати детективу НАБУ ухвалу через начебто помилку в клопотанні".

 

Водночас відповідні звинувачення, викладені в скарзі, прокоментував сам Холодницький.

 

"Я готовий до дослідження всіх звинувачень, які лунатимуть на мою адресу з боку директора НАБУ і генпрокурора, на засіданні Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Я готовий відстоювати свою позицію, але вимагаю, щоб усе було досліджено в комплексі, і щоб були досліджені усі слова, а також усі дії, які послідували потім. Не будемо ховатися, не будемо хворіти. Прийдемо на засідання й надамо всі пояснення, яких вимагатиме комісія", – заявив він.

 

Як повідомлялось, Верховна Рада вирішила заслухати 4 квітня директора Національного антикорупційного бюро України, генерального прокурора Юрія Луценка та керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Відповідне рішення  підтримали 247 народних депутатів.

 

Нагадаємо, 20 березня стало відомо, що працівники Національного антикорупційного бюро України декілька тижнів прослуховували кабінет глави Спеціалізованої антикорупційною прокуратури Назара Холодницького. Так, НАБУ співпрацювало з департаментом ГПУ під керівництвом Володимира Гуцуляка, так званим департаментом "Кононенка-Грановського" Глава НАБУ Артем Ситник підтвердив, що Бюро співпрацює з Генпрокуратурою у справі проти Холодницького.

 

30 березня генеральний прокурор України Юрій Луценко попросив Квалифікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів розглянути питання зняття Назара Холодницького з посади керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.Так, за підписами генерального прокурора та директора Національного антикорупційного бюро були направлені дисциплінарні скарги. 2 квітня Контрольно-дисциплінарна комісія прокурорів порушила провадження щодо глави Спеціалізованої антикорупційної прокурори Назара Холодницького. Автоматизована система Контрольно-дисциплінарної комісії прокурорів визначала, що дисциплінарні скарги щодо керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького буде розглядати Олександр Ковальчук.

схожі новини