Новини 2018-04-04 16:58

Адвокат Савченко розповів, чому взяв самовідвід

Водночас Чевгуз додав, що продовжить надавати правову допомогу нардепу, але "тільки по кримінальних епізодах і кримінальних статтях".

Адвокат народного депутата Надії Савченко Віктор Чевгуз повідомив, що взяв самовідвід, бо у них з підозрюваною були різні погляди на ведення захисту. Про це в середу, 4 квітня, пише Українська правда.

 

"Добре захищати того, хто сам хоче захиститись, і те, що йому рекомендують фахівці, він виконує. А той хто на своїй хвилі … Тут кримінальний злочин. Я адвокат по кримінальних справах, а Надія захищається політичними методами. Я в політику не лізу", – заявив адвокат.

 

Водночас він додав, що продовжить надавати правову допомогу Савченко, але "тільки по кримінальних епізодах і кримінальних статтях".

 

Крім того, сестра нардепа Віра Савченко також повідомила про відсутність конфлікту між адвокатом і Савченко. Також вона додала, що Чевгуз залишиться у цій справі.

 

"Віктор Чевгуз теж залишається. Адвокати всі безкоштовно працюють, але у всіх них є ще свої судові процеси і справи, які вони ведуть. Але Чевгуз допомагав, ще коли Надія була в Росії, і допомагатиме зараз", – наголосила сестра Савченко.

 

Як повідомлялося 3 квітня, адвокат народного депутата Надії Савченко Віктор Чевгуз подав до Служби безпеки України заяву про самовідвід у справі № 22015000000000245 від 18 серпня 2017 року. 

 

Нагадаємо, 23 березня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою 59 діб для народного депутата Надії Савченко. 

 

22 березня Верховна Рада погодилася на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко. За відповідні рішення проголосували 291, 277 та 268 нардепів. Працівники Служби безпеки України затримали та доставили її в будівлю відомства в Києві.

 

Крім того, генеральний прокурор Юрій Луценко оголосив Савченко підозру. За його словами, вона планувала теракт у залі парламенту. Луценка заявив, що Савченка причетна до вчинення низки кримінальних правопорушень, а саме: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; готування до злочину; вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією; посягання на життя державного чи громадського діяча; терористичний акт; створення терористичної групи чи терористичної організації; незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.